Kręgi rodzin

DOMOWEGO KOŚCIOŁA

Gałąź Ruchu Światło Życie skupiająca się na rodzinie, aby stawała się ona domowym kościołem, miejscem obecności Boga.

Kilka słów o tym, kim jesteśmy

DOMOWY KOŚCIÓŁ – zwany popularnie „Oazą Rodzin”, jest jedną z gałęzi Ruchu Światło – Życie. Powstał w 1973 roku z inicjatywy twórcy Ruchu Światło – Życie ks. Franciszka Blachnickiego. 

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem w wzajemnej trosce o zbawienie, w dążeniu do świętości oraz do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. 

W naszej parafii pierwsze kręgi powstały w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Na przełomie tych lat mieliśmy większą lub mniejszą ich liczbę. Obecnie są to dwa kręgi Oazy Rodzin.

W obecnym trudnym dla rodzin czasie Domowy Kościół pomaga małżeństwom w zachowaniu jedności i prawdziwej miłości, a dzieciom daje możliwość życia w bliskości Boga i kochającej się rodzinie. Można zapytać, czym kierują się „pary” przystępujące do „Oazy Rodzin”. Odpowiedzi jest wiele. Możliwością lepszego poznania Boga, chęcią ratowania własnego małżeństwa, potrzebą oderwania się od problemów życia codziennego, możliwością pomocy w wychowaniu i kształtowaniu charakterów własnych dzieci, chęcią poznania ludzi o podobnych światopoglądzie i przekonaniach, a nawet ciekawością. A jak się ma rzeczywistość do tych oczekiwań? 

Jedni otrzymali to, czego się spodziewali, inni dostrzegli swoje nowe potrzeby. Prawie wszyscy natomiast odkryli na nowo istotę małżeństwa i to, że choć dotąd żyli razem, to jednak obok siebie. To właśnie dzięki „Oazie Rodzin” małżonkowie inaczej spojrzeli na rodzinę, dzieci, a problemy natury osobistej zeszły na dalszy plan i postrzegane są jako mniej istotne. Łatwiej jest kształtować dzieci i chronić je przed negatywnym wpływem otoczenia, korzystając z wiedzy bardziej doświadczonych rodziców. Przynależność do Domowego Kościoła ułatwia pracę nad sobą, pozwala wyzbyć się wielu wad i przywar, a z drugiej strony uczy jak szukać w innych dobra, by nie oceniać ich, lecz kochać. 

Wszystkie pary małżeńskie zgrupowane w „Oazie Rodzin” wraz z opiekunami zapraszają pary żyjące w sakramentalnym związku małżeńskim do Ruchu Domowego Kościoła. 

quotes123.png

„Źródłem wspólnoty jest wspólnota z Bogiem, bo tylko Bóg może nas doprowadzić do takiej postawy. On nas może do niej uzdolnić”

Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki

Zapraszamy do kontaktu

Znakiem Ruchu Światło-Życie jest symbol i słowa ΦΩΣ ΖΩΗ (czyt. fos-zoe) – greckie słowa „światło” i „życie”, krzyżujące się na literze „omega”, która tutaj jest symbolem Ducha Świętego (jako tego, który jest wszystkim) i ułożone w kształt krzyża. Popularna nazwa tego symbolu to foska

W znaku kręgów rodzin, prócz foski widzimy też dom i obrączki, jako symbol zaproszenia Boga do wspólnoty życia rodzinnego.

Jeśli jesteś zainteresowany kręgami rodzin skontaktuj się z braćmi moderatorami, lub z proboszczem parafii.

br. Jerzy Sylwestrzak OFMCap

Moderator

I Kręgu Domowego Kościoła

br. Tomasz Pilch OFMCap

Moderator

II Kręgu Domowego Kościoła

Parafia Zwiastowania Pańskiego

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów    

w Stalowej Woli – Rozwadowie

ul. Klasztorna 27                                     

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24; kom. 504 762 013

Nr konta parafii:

29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Media społecznościowe