Ogłoszenia Parafialne

Witamy na stronie ogłoszeń parafialnych. W każdą niedzielę będą się pojawiać tutaj ogłoszenia dotyczące najważniejszych wydarzeń w naszej parafii.

Jeśli  zauważysz jakieś nieścisłości bardzo prosimy o poinformowanie nas o tym fakcie jak najszybciej drogą mailową lub telefoniczną korzystając z zakładki KONTAKT.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci swoje nauki roratnie będą miały po Mszach św. wieczornych. Na roraty prosimy przynieść lampiony (dzieci) lub świece z okapnikami, by nie zalać woskiem ławek.
 1. Również w dniu dzisiejszym rozpoczynamy tygodniową wizytację naszego klasztoru przez Ministra Prowincjalnego – br. Marka Miszczyńskiego oraz Wikariusza Prowincjalnego – br. Rafała Pysiaka. W ramach wizytacji duszpasterskiej, gdyby ktoś chciał ze wspólnot spotkać się i porozmawiać z Wikariuszem Prowincjalnym, będzie taka możliwość do wtorku. Należy zadzwonić na nr tel. 797 697 820 i umówić się z br. Rafałem na osobiste spotkanie.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 26 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 28. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę o godz. 8.45.
 1. W piątek (8 grudnia) obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu o godz. 11.00 ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli w naszej świątyni święceń diakonatu bratu Kacprowi Stecowi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu naszej parafii oraz do modlitwy za br. Kacpra.
 1. W sobotę (9 grudnia) o godz. 16.00 zapraszamy na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego
  z przewodnikiem. Rozpoczęcie na placu przed kościołem o godz. 16.00.
 1. Również w sobotę o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Adwentowy w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek po Mszach świętych.
 1. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi nasz współbrat Robert Krawiec. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na wszystkich Mszach świętych oraz w tygodniu od poniedziałku do środy na Mszach świętych o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa tym świętym czasie wsłuchiwania się w Słowo Boże.
 1. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z grupy br. Kacpra (klasy siódme) na spotkanie, które odbędzie się o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II, a potem na Mszę św. o godz. 17.30.
 1. W sklepiku na furcie klasztornej można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritas.
 1. Informujemy z wyprzedzeniem, że przygotowania scholi do tegorocznej Pasterki odbędą się w formie dwudniowych warsztatów w dniach 16 i 17 grudnia. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w śpiew, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie w gablocie przed kościołem. Nie wymagamy znajomości nut – wystarczy umiejętność śpiewu i szybkiego uczenia się nowych melodii. Zapraszamy serdecznie!
 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej diecezji Tydzień biblijny. Zachęcamy do częstszego sięgania i czytania Pisma Świętego w naszych rodzinach.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 24 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 26. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 1. W czwartek obchodzimy święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to także dzień imienin br. Andrzeja Surkonta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta podczas Mszy świętej o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy także dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci, a o godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00.
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent oraz wizytację klasztoru przez naszego Ministra Prowincjalnego, która potrwa tydzień czasu. Polecamy ten czas Waszej modlitwie. Z wyprzedzeniem informujemy, że Roraty będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00.
 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z drugiego roku przygotowania do bierzmowania (z grupy br. Kazimierza) na Mszę św. i spotkanie o godz. 12.00 w kościele.
 1. W sklepiku na furcie klasztornej można zaopatrzyć się już w opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritas.
 1. Informujemy z wyprzedzeniem, że przygotowania scholi do tegorocznej Pasterki odbędą się w formie dwudniowych warsztatów w dniach 16 i 17 grudnia. Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w śpiew, zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie w gablocie przed kościołem. Nie wymagamy znajomości nut – wystarczy umiejętność śpiewu i szybkiego uczenia się nowych melodii. Zapraszamy serdecznie!
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego z przewodnikiem. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu przed kościołem.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 20 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 24. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę o godz. 8.45.
 1. W poniedziałek (21 listopada) zapraszamy o godz. 19.00 na wieczór uwielbienia Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W piątek (24 listopada) o godz. 19.00 zapraszamy do kawiarenki Przystań młodzież na spotkanie z braćmi z Referatu Powołaniowego z Krakowa.
 1. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. w dniu 23 listopada (czwartek) o godz. 18.00 i na różaniec wypominkowy o godz. 17.30, podczas którego będziemy modlić się do miłosiernego Boga za wstawiennictwem Świętego Ojca Pio. Również ta wspólnota organizuje zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie, prowadzone od 18-tu lat przez naszych braci z Prowincji Krakowskiej. Najbardziej potrzebna jest odzież męska: kurtki zimowe, bluzy i spodnie dresowe, koszule flanelowe, bluzy polary. Więcej informacji na plakatach. Zbiórka będzie prowadzona w dniach 25 – 28 listopada w godzinach: sobota 16.00 – 18.00, poniedziałek i wtorek 8.30 – 10.00 i 16.30 – 18.00 w pomieszczeniu gospodarczym od strony podwórka klasztornego, tuż przy wejściu do ogrodu.
 1. Także Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Czuwanie Modlitewne w intencji Kościoła i Ojczyzny do Sanktuarium Św. Ojca Pio w Terliczce z piątku na sobotę. Wyjazd
  w piątek 24 listopada o godzinie 18.30 z parkingu koło klasztoru. Powrót w sobotę 25 listopada około godziny 6.00. Szczegółowy plan czuwania znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotach. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy wraz z opłatą 40 zł
  w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 1. W sklepiku na furcie jest do nabycia Ewangelia na rok 2024 z komentarzami, które pomogą nam wgłębić się w Pismo Święte i wcielić Słowo Boże w swoje życie. Dostępna jest wersja duża. Zachęcamy do nabywania.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszła z naszej parafii Bożena Dzik l. 67. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. Przeżywamy dzisiaj dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. zbierane są ofiary do puszek na organizację „Kościół w potrzebie”.
 1. Przed kościołem rozprowadzany będzie nowy, listopadowy numer gazetki parafialnej Na Szlaku, a w nim wiele ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury. Informujemy również, że dodrukowany został numer jubileuszowy z października, poświęcony szczególnie historii klasztoru rozwadowskiego. Jest to cenna pamiątka dla wszystkich przyjaciół naszego klasztoru i miłośników regionu. Zachęcamy do nabycia.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 18 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 20. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę o godz. 8.45.
 1. W czwartek (16 listopada) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie.
 1. W przyszłą niedzielę (19 listopada) młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z grupy br. Pawła Frąckowiaka zapraszamy na spotkanie o godz. 9.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Również w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas trzecich i ich rodziców na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.
 1. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Czuwanie Modlitewne w intencji Kościoła i Ojczyzny do Sanktuarium Św. Ojca Pio w Terliczce w dniu 24/25.11.2023r. (z piątku na sobotę). Wyjazd w piątek 24 listopada o godzinie 18.30 z parkingu koło klasztoru. Powrót w sobotę 25 listopada około godziny 6.00. Szczegółowy plan czuwania znajduje się na plakacie umieszczonym w gablotach. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii, koszt 40 zł.
 1. Witamy w naszej parafii s. Lucynę (Werbistkę) pracującą w Kijowie. Po zakończeniu Mszy św. Siostra będzie zbierać ofiary na placu prze kościołem. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 16 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 18. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę o g odz. 8.45.
 1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. Różaniec wypominkowy w dni powszednie odmawiamy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub na tacę.
 1. Serdecznie zapraszamy do naszego sklepiku na furcie klasztornej. Oprócz wyrobów naszej Manufaktury Kapucyńskiej są do nabycia cegiełki jubileuszowe w postaci kubków, przewodników i specjalnie przygotowanej na tę okazję kawy klasztornej, które są formą wsparcia inwestycji remontowych mających się rozpocząć na wiosnę przyszłego roku w  naszym klasztorze. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: Barbara Nalepa l. 78. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15 za troskę o  czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 16. Sprzątanie w poniedziałek o  godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 1. Zapraszamy w poniedziałek – 30 października na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji br. Tadeusza Bargiel z okazji imienin. Po Mszy św. odbędzie się wieczór uwielbienia – czas osobistego spotkania z Panem.
 1. W środę – 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego. Procesja na cmentarzu, prowadzona przez parafię Matki Bożej Szkaplerznej rozpocznie się o godz. 13.00. Natomiast po zakończeniu procesji będzie sprawowana w naszym klasztorze dodatkowa Msza św. o godz. 14.00. Spowiedź 30 min. przed Mszami św.
 1. We czwartek – 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). W tym dniu modlimy się szczególnie za wszystkich naszych zmarłych. Serdecznie zapraszamy na uroczyste nieszpory za zmarłych w naszym kościele o godz. 17.30. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert zaduszkowy w wykonaniu Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 1. Przypominamy, że od 1 do 8 listopada można uzyskać raz dziennie i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Mogą go zyskać wierni, którzy nawiedzą pobożnie cmentarz
  i odmówią modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca św. oraz spełnią inne zwykłe warunki odpustu: spowiedź św. (jeśli zachodzi potrzeba), Komunia św. oraz akt żalu doskonałego.
 1. W piątek, 3 listopada, tradycyjnie modlimy się w naszym Zakonie za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego. O godz. 16.00 – w krypcie klasztornejEucharystia w języku łacińskim, za zmarłych Fundatorów i Dobrodziejów naszego klasztoru. Z racji I piątku chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 16.30.
 1. Od 3 listopada będziemy odmawiać różaniec wypominkowy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00. Kartki z imionami zmarłych, można składać w zakrystii lub na tacę.
 1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca. Rozpoczęcie Mszą św.
  o godz. 8.00.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostry Werbistki pracujące na Ukrainie. Podzielą się swoim życiem w trakcie trwającej wojny i po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek.
 1. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież z drugiego roku przygotowań do bierzmowania na Mszę św. i spotkanie o godz. 12.00 w kościele, natomiast o godz. 16.00 do sali Jana Pawła II zapraszamy młodzież, która rozpoczyna przygotowania do bierzmowania
  z grupy br. Kacpra.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Władysław Chaber l. 72. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
 1. Obchodzimy dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw za misje i  misjonarzy. Plan diecezjalnych obchodów tygodnia misyjnego znajduje się w gablocie przed kościołem. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby misji i misjonarzy.
 2. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości jubileuszowych, oraz związanego z nimi pikniku parafialnego, które miały miejsce w ubiegłą niedzielę. Wszystkim dobrodziejom parafii i klasztoru, grupom parafialnym zaangażowanym w organizację pikniku, darczyńcom, a przede wszystkim Wam drodzy parafianie i przyjaciele, którzy tak licznie uczestniczyliście w tym ważnym dla naszej parafii i klasztoru święcie składamy serdeczne Bóg zapłać i życzymy pokoju i dobra.
 3. Na furcie klasztornej są do nabycia cegiełki jubileuszowe w postaci kubków, przewodników i specjalnie przygotowanej na tę okazję kawy klasztornej, które są formą wsparcia inwestycji remontowych mających się rozpocząć na wiosnę przyszłego roku w  naszym klasztorze. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 4. Także na furcie klasztornej do nabycia Ewangelia na rok 2024 z komentarzami w dwóch formatach: dużym i małym.
 5. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 13 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 15. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 6. GMOP zaprasza na mszę św. w dniu 23.10 (poniedziałek) o godz.18.00 i na nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.15, podczas których będziemy modlić się do dobrego Boga za wstawiennictwem naszego Świętego współbrata.
 7. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w najbliższy czwartek 26 października o godzinie 18.00. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
 8. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Baranek Zwyciężył” po raz kolejny organizuje 33 dniowe Rekolekcje przygotowujące do Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Grignion de Montfort. Spotkanie organizacyjne dla wszystkich chcących podjąć to wyzwanie odbędzie się w piątek 27 października o godzinie 19.00 w  sali Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach.
 9. Zbliża się miesiąc listopad czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na stoliku z tyłu kościoła są dostępne kartki wypominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w różańcu wypominkowym. Wypełnione czytelnie kartki składamy do skrzynki w zakrystii.
 10. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła Genowefa Dorobek lat  85. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. Przeżywamy dzisiaj jubileusze: 270-tej rocznicy konsekracji naszej świątyni oraz 50-tej rocznicy erygowania naszej Parafii. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszych Pasterzy bpa Krzysztofa Nitkiewicza i bpa Edwarda Frankowskiego oraz wszystkich dotychczasowych proboszczów zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Eucharystii w ogrodach klasztornych odbędzie się Piknik Parafialny. Przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Będą też stoiska z grochówką, bigosem klasztornym, ciastami oraz innymi specjałami klasztornymi. Chcemy podzielić się też z Wami przygotowanymi produktami, które będą rozprowadzane w formie cegiełki – naszego wkładu w remont klasztoru, a są nimi jubileuszowe kubki do picia, przewodniki po klasztorze oraz specjalnie przygotowana kawa. Plan Pikniku wywieszony jest w gablocie, na naszej stronie internetowej oraz Facebooku. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do uczestnictwa w tym święcie naszego klasztoru i Parafii.
 1. Również dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po Mszach świętych na placu przed kościołem będą zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające ubogą młodzież.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 11 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 13. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. We wtorek 17 października na prośbę papieża Franciszka w całym Kościele przeżywać będziemy dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Ziemi Świętej.
 1. Również we wtorek o godz. 19.00 w zakrystii odbędzie się zbiórka dla kandydatów na ministrantów.
 1. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na misje katolickie.
 1. Także w przyszłą niedzielę (22 października) młodzież przygotowującą się do Bierzmowania z grupy br. Pawła Frąckowiaka zapraszamy na spotkanie o godz. 9.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Na stoliku są dostępne kartki wypominkowe na miesiąc listopad, w którym będziemy modlić się różańcem za zmarłych. Wypełnione czytelnie kartki składamy do skrzynki w  zakrystii.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła Monika Fila l. 57. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. Rozpoczynamy święty czas Misji Parafialnych. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej o. Stanisława Glisdę (z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych z Kalwarii Pacławskiej), który będzie prowadził nam Misje. Plan Misji umieszczony jest w gablocie, na naszej stronie internetowej oraz można go zabrać sobie ze stolika za ławkami. Bardzo serdecznie Was zapraszamy do skorzystania z tego czasu łaski. Nauki będą głoszone dzisiaj na wszystkich Mszach świętych, w tygodniu na Mszach o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Codziennie o godz. 20.30 będzie Apel Jasnogórski z nauką Maryjną. Nauki stanowe po Mszach św. wieczornych:
  • W poniedziałek dla rodziców dzieci uczących się
  • We wtorek dla małżeństw
  • W czwartek dla wszystkich grup parafialnych

W środę będziemy przeżywać dzień postu ścisłego (o chlebie i wodzie) i modlitwy za zmarłych. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odbędzie się procesja na cmentarz. Informujemy, że w tym dniu nie będzie całodziennego dyżuru spowiedzi i spowiedzi przed Mszami św. Natomiast zapraszamy na nabożeństwo pokutne dla parafii i spowiedź o godz. 16.00.

W piątek na Mszach św. przeżywać będziemy Sakrament Namaszczenia Chorych, dlatego prosimy o przywiezienie chorych. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to prosimy o zgłoszenie do środy w zakrystii adresy chorych. Wieczorem przeżywać będziemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. 

W sobotę natomiast na Mszach św. odnowienie przysięgi Sakramentu Małżeństwa, a po Mszy wieczornej nabożeństwo pod krzyżem misyjnym i zakończenie Misji. Taca w tym dniu przeznaczona będzie w całości na potrzeby braci posługujących w Kalwarii Pacławskiej.

 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego z przewodnikiem. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu przed kościołem.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 3 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 11. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jublieusze: 270-tej rocznicy konsekracji naszej świątyni oraz 50-tej rocznicy erygowania naszej Parafii. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem naszych Pasterzy bpa Krzysztofa Nitkiewicza i bpa Edwarda Frankowskiego oraz wszystkich dotychczasowych proboszczów zostanie odprawiona o godz. 12.00. Po Eucharystii w ogrodach klasztornych odbędzie się Piknik Parafialny. Przewidziane jest wiele atrakcji dla dzieci i nie tylko. Będą też stoiska z grochówką, bigosem klasztornym, ciastami oraz innymi specjałami klasztornymi. Chcemy podzielić się też z Wami przygotowanymi produktami, które będą rozprowadzane w formie cegiełki – naszego wkładu w remont klasztoru, a są nimi jubileuszowe kubki do picia, przewodniki po klasztorze oraz specjalnie przygotowana kawa. Plan Pikniku wywieszony jest w gablocie, na naszej stronie internetowej oraz Facebooku. Zapraszamy Was bardzo serdecznie do uczestnictwa w tym święcie naszego klasztoru i Parafii.
 1. Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia” ,podczas którego będą zbierane ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające  ubogą młodzież.
 1. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 dzieci klas trzecich i ich rodziców na spotkanie w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej.
 2. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w parafii Trójcy Przenajświętszej będzie odprawiona Msza św., a po niej procesja i modlitwa przy grobie  dziecka utraconego. Modlitwę poprowadzi bp Krzysztof Nitkiewicz.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) młodzież rozpoczynającą drugi rok przygotowań do bierzmowania (klasy ósme) na Mszę św. i spotkanie o godz. 12.00 w kościele, natomiast spotkanie dla osób rozpoczynających w tym roku przygotowanie do bierzmowania (klasy siódme) odbędzie się również dzisiaj o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) z okazji uroczystości św. Franciszka, którą przeżywać będziemy w środę, na błogosławieństwo zwierząt domowych i ich właścicieli o godz. 15.00 na placu przed kościołem.
 1. Rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą odprawiać będziemy: w niedziele o godz. 16.45 i w dni powszednie o godz. 17.15. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku na godzinę 16.30.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 2 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 3. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 1. Członków i sympatyków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na spotkanie formacyjne wyjątkowo w poniedziałek (2 października) o godz. 16.00.
 1. We wtorek (3 października) po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.45 zapraszamy na nabożeństwo Transitus, upamiętniające przejście św. Franciszka z tej ziemi do domu Ojca.
 1. W najbliższą środę obchodzimy uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela trzech zakonów. W tym uroczystym dla naszej franciszkańsko-kapucyńskiej wspólnoty dniu, podczas uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 br. Kacper Stec złoży na ręce Ministra Prowincjalnego swoje śluby wieczyste. Natomiast o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza Święta odpustowa, której przewodniczyć będą oo. Dominikanie z Tarnobrzega. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, przyjaciół i dobrodziejów naszego klasztoru na te uroczystości.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy także dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy piątek miesiąca kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci a o godz. 16.30 Msza święta pierwszopiątkowa. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00.
 1. W sobotę (7 października) na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczynamy Misje Parafialne, które poprowadzą Franciszkanie Konwentualni z Kalwarii Pacławskiej. Program Misji jest umieszczony na stoliku za ławkami oraz dostępny jest na naszej stronie internetowej pod dzisiejszymi ogłoszeniami. Bardzo serdecznie Was zapraszamy do uczestnictwa w tym świętym czasie łaski i do wspólnej modlitwy.
 1. Również w najbliższą sobotę organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Włostowa. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godz. 7.45, powrót około godz. 14.00. Koszt 30 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 1. Dodrukowaliśmy wrześniowy, jubileuszowy numer gazetki „Na Szlaku”. W nim wiele informacji związanych z naszą parafią, istniejącą już od 50 lat. Ten cenny, historyczny egzemplarz gazetki, jest do nabycia na furcie klasztornej. Zachęcamy do lektury.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: Jan Flis l. 70 oraz Jan Mazur l. 77. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

PLAN MISJI ŚWIĘTYCH (7 – 14 października 2023r.)

Sobota – 7 października – rozpoczęcie Misji Świętych – cel życia

18.00 – Msza św. na rozpoczęcie misji

Niedziela – 8 października – rozpoczęcie Misji Świętych – cel życia

6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 17.30, 19.00  – Msze św. z nauka ogólną

20.30 – Apel Maryjny z nauką Maryjną

Modlić się za bliskich, za misje i misjonarzy, zachęcenie bliskich do udziału w misjach

 

Poniedziałek – 9 października Chrzest – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

Przynosimy świece

7.00, 8.00 i 18.00 – Msza św. z nauka ogólną

17.30 – Różaniec

Po Mszy św. o 18.00 – nauka stanowa dla rodziców dzieci szkolnych

20.30 – Apel Maryjny z nauką Maryjną     

Zadanie: Znak krzyża wodą święconą, przebłaganie za odchodzenie od Kościoła.     

 

                   Wtorek – 10 październikaBierzmowanie – jestem Kościołem

7.00, 8.00 i 18.00 – Msze św. z nauką ogólną 

17.30 – Różaniec

Po Mszy św. o 18.00 – nauka stanowa dla małżeństw

20.30 – Apel Maryjny z nauką Maryjną     

Zadanie: Modlitwa za parafię, moje miejsce we wspólnocie parafialnej, dziękczynienie za Bierzmowanie

 

Środa – 11 października – dzień pokuty i pojednania – spowiedź – modlitwa
za zmarłych

Pojednanie w sąsiedztwie, rodzinie, przygotowanie do spowiedzi, dzień postu (o chlebie i wodzie) i pokuty w intencji nawrócenia

7.00, 8.00 i 18.00 – Msze św. z nauką ogólną 

Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 – procesja na cmentarz

16.00 – nabożeństwo pokutne i spowiedź

17.30 – Różaniec

20.30 – Apel Maryjny z nauką Maryjną     

 

Czwartek – 12 października Słowo Boże, Eucharystia

Przynosimy ze sobą Pismo św.      

7.00, 8.00 i 18.00 – Msze św. z nauką ogólną 

17.30 – Różaniec

Po Mszy św. o godz. 18.00 – nauka stanowa dla grup parafialnych

20.30 – Apel Maryjny z nauką Maryjną     

Zadanie: Przyjęcie Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela, przeczytanie w domu fragmentu Ewangelii, znalezienie godnego miejsca w swym domu dla Pisma św.

 

Piątek – 13 październikaSakrament Namaszczenia Chorych

Przywozimy chorych, zgłosić chorych do odwiedzenia w domach

7.00, 8.00 i 18.00 – Msze  św. z nauką ogólną i sakrament Namaszczenia Chorych

17.30 – Różaniec

Po Mszy św. o 18.00 – nabożeństwo i procesja fatimska   

 

Sobota – 14 października – Sakrament Małżeństwa – odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

Zapraszamy małżeństwa, na wieczorną Mszę św. przynosimy krzyże domowe

7.00 i 8.00 – Msze św. z nauką ogólną 

17.30 – Różaniec

18.00 – Msza św. z nauką ogólną oraz odnowienie przysięgi małżeńskiej

Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo pod krzyżem misyjnym, Te Deum i zakończenie Misji oraz błogosławieństwo misyjne.

 1. Informujemy, że dwa tygodnie temu, nasz ogrodnik, br. Jarosław Sójka przeszedł rozległy udar mózgu. Jest już z nami w klasztorze i wymaga teraz długiej rehabilitacji. Bardzo Was prosimy o modlitwę w jego intencji oraz niedzwonienie do niego ponieważ ma głęboką afazję i nie jest w stanie rozmawiać. Decyzją rady naszego klasztoru i po konsultacji z Prowincjałem ogród będzie funkcjonował do końca tego sezonu natomiast później będzie tylko dla naszych potrzeb i będzie pełnił funkcję rekreacyjno-wypoczynkową.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego wraz z przewodnikiem. Rozpoczęcie na placu przed kościołem o godz. 16.00.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 1 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 2. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. W poniedziałek (25 września) zapraszamy po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 na wieczór uwielbienia Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. Proboszcz i Gwardian zaprasza bardzo serdecznie wszystkie wspólnoty działające przy naszym klasztorze na spotkanie w piątek (29 września) o godz. 18.45 do sali Jana Pawła II.
 1. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca we Włostowie, która odbędzie się w sobotę (7 października). Wyjazd o godz. 7.45, powrót około godz. 14.00. Koszt 30 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 1. Rozwadowski Klub Seniora serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Stalowej Woli na dzień otwarty w piątek (29 września). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Rozwadowskim Domu Kultury „Sokół”. W programie między innymi: występ zespołu Grębowianki, poczęstunek oraz kąciki tematyczne.
 1. Zapraszamy dzieci na spotkania oazowe. Spotkania Oazy Dzieci Bożych odbywają się w soboty o godz. 12.00, natomiast spotkania ogólne dla wszystkich oazowiczów odbywają się w piątki o godz. 17.15.
 1. W przyszłą niedzielę (1 października) zapraszamy młodzież rozpoczynającą drugi rok przygotowań do bierzmowania (klasy ósme) na Mszę św. i spotkanie o godz. 12.00 w kościele, natomiast spotkanie dla osób rozpoczynających w tym roku przygotowanie do bierzmowania (klasy siódme) odbędzie się również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Również za tydzień w niedzielę, z okazji zbliżającej się uroczystości św. Franciszka zapraszamy na błogosławieństwo zwierząt domowych i ich właścicieli o godz. 15.00 na placu przed kościołem.
 1. Z wyprzedzeniem informujemy, że w uroczystość św. Franciszka (4 października) na Mszy św. o godz. 11.00 w naszym klasztorze brat Kacper Stec złoży na ręce Ministra Prowincjalnego swoje śluby wieczyste. Zachęcamy do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu w życiu naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej.
 1. W zeszłym tygodniu Siostry Klaryski Kapucynki z Krakowa na termomodernizację swojego klasztoru zebrały 25 829,22 PLN, 120 USD i 70 EUR. Siostry z całego serca dziękują za Wasze wsparcie i pamiętają w modlitwie o naszej parafii i wszystkich darczyńcach.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 16 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Pokoju blok nr 1. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza w sobotę (23 września) w liturgiczne wspomnienie św. O. Pio na Mszę św. na godz. 18.00 i na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.
 1. W czwartek (21 września) zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie.
 1. Z okazji przypadającej w tym roku 340. rocznicy bitwy pod Wiedniem zapraszamy w sobotę (23 września) w godz. od 15.00 do 19.00 na wyjątkowe wydarzenie pt. „Jan III Sobieski na Rynku w Rozwadowie”. Na uczestników czeka wiele ciekawych działań: inscenizacja wjazdu króla do Rozwadowa, obozowisko wojskowe z XVII wieku, parady, pokazy i prezentacje związane z wojskowością epoki Sobieskiego, a także atrakcje dla dzieci i degustacja potraw dworskich.
 1. 35 próbna Rozwadowska Gromada Zuchenek serdecznie zaprasza dziewczynki w wieku 7-10 lat (1-4 klasa) na pierwszą zbiórkę gromady, która odbędzie się w najbliższą sobotę (23 września) przy klasztorze. O godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie organizacyjne z rodzicami, a zaraz po nim, o godz. 11.30 zacznie się zbiórka.
 1. Brat Paweł Frąckowiak zaprasza kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na pierwsze powakacyjne spotkanie w przyszłą niedzielę (24 września) o godz. 9.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Również w przyszłą niedzielę odbędzie pielgrzymka do Leżajska Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 7.30, powrót ok. godz. 15.00. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 1. Świetlica Promyczek prowadzi zapisy na zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. W tym też czasie można uzyskać szczegółowe informacje. Zapraszamy.
 1. Jak już informowaliśmy, przed nami dwie duże inwestycje. Najpierw naprawa muru od ulicy Strażackiej oraz wymiana wszystkich okien w klasztorze i kościele. Obie prace muszą być wykonane pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zadania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków – POLSKI ŁAD za pośrednictwem Starosty Powiatu Stalowowolskiego i mamy wstępnie przyznaną kwotę 1mln 50 tysięcy 560 złotych, co pozwoli nam na poszukiwanie wykonawców remontu muru. Za procedowanie naszego wniosku o dofinansowanie bardzo dziękujemy Staroście Powiatu Stalowowolskiego, a Parlamentarzystom z naszego Miasta za jego wspieranie i wskazywanie ważności zawartego we wniosku zadania.
 1. Witamy w naszej parafii Siostry Klaryski Kapucynki z Krakowa. O godz. 16.30 zapraszamy chętnych do sali Jana Pawła II na spotkanie z Siostrami, gdzie więcej powiedzą o swoim powołaniu i planowanych inwestycjach.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 7 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 16. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Po wakacyjnej przerwie wznawiane są zajęcia sekcyjne na ściance wspinaczkowej. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (11 września) o godz. 17.00 (zajęcia dla dzieci) i o godz. 19.00 (zajęcia dla dorosłych).
 1. Wszystkich chłopców pragnących zostać ministrantami, którzy ukończyli drugą klasę szkoły podstawowej, zapraszamy na pierwszą w tym roku zbiórkę kandydatów na ministrantów. Zbiórka odbędzie się w najbliższy wtorek. Spotkanie rozpocznie się na placu przed klasztorem o godzinie 19.00 i potrwa ok. 45 min.
 1. Zapraszamy w środę (13 września) na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w piątek (15 września) na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne w salce obok kancelarii.
 1. Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie oazowe w najbliższą sobotę (16 września) o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy są we wspólnocie oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do naszego grona. Spotykamy się przy furcie klasztornej.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas 3 i ich rodziców na pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii Świętej.
 1. Schola Dziecięca Franusie zaprasza dzieci od 1 do 8 klasy szkoły podstawowej do śpiewu podczas niedzielnych Mszy świętych dziecięcych o godz. 10.30. Próby odbywają się w soboty w godzinach od 10.30 do 12.00 w sali 022 obok kancelarii. Zapraszamy serdecznie.
 1. Dnia 16 września (sobota) organizowana jest III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Zapisy w parafii św. Floriana. Zachęcamy mężczyzn do uczestnictwa.
 1. Brat Paweł Frąckowiak zaprasza kandydatów do bierzmowania ze swojej grupy na pierwsze powakacyjne spotkanie w niedzielę (24 września) o godz. 9.00 w sali Jana Pawła II.
 1. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje coroczną pielgrzymkę do Leżajska w dniu 24 września (niedziela). Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 7.30, powrót ok. godz. 15.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Koszt 40 zł. Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.
 1. Z wyprzedzeniem informujemy, że w przyszłym roku odbędą się 3 pielgrzymki zagraniczne. Pierwsza – w marcu – do Ziemi Świętej „Śladami Pana Jezusa”, druga na przełomie kwietnia i maja do Grecji „Śladami św. Pawła” i trzecia na jesień do Włoch „Śladami św. Franciszka”. Rozpoczynamy zapisy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Termin: 10-17 marca 2024. Koszt 2350 zł + 620 dolarów. Zapisy wraz z wpłatą 1000 zł w kancelarii u gwardiana i proboszcza. Natomiast na pozostałe pielgrzymki zapisy będą pod koniec tego roku.
 1. W zeszłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii: Stanisława Story l. 95. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. Podczas ostatnich nawałnic, które przeszły przez nasze miasto, została zerwana blacha z części dachu naszego kościoła. W tym tygodniu przyjadą górale z Tenczyna, którzy mają dokonać ekspertyzy zniszczeń oraz dokonać przeglądu całego dachu na kościele i klasztorze. Dziękujemy w tym miejscu strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozwadowie oraz Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli za wykonane prace oraz zabezpieczenie uszkodzonej części dachu.
 1. Zapraszamy do lektury nowego, poszerzonego numeru gazetki „Na szlaku”, który
  z okazji 50-lecia parafii jest w większości poświęcony jej historii. Ciekawe artykuły poświęcone są działalności braci pracujących niegdyś w parafii, grupom i najciekawszym wydarzeniom. Gazetkę można nabyć przed kościołem.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 5 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 7. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. W poniedziałek, 4 września, o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży oraz rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej prosimy o przyniesienie tornistrów i przyborów, które zostaną poświęcone.
 1. Również w poniedziałek, 4 września, o godz. 19.00 rozpoczną się w naszym klasztorze kolejne Warsztaty Modlitwy i Życia. Jest to szansa na pogłębienie własnej modlitwy i odnowienie życia w relacji do miłości Boga, na odnalezienie pokoju wewnętrznego i radości życia. Serdecznie zapraszamy! Zbiórka na furcie klasztornej.
 1. We wtorek, 5 września, o godz. 19.00 zapraszamy na ostatni finałowy koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach.
 1. W czwartek, 7 września, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Siostry Kapucynki Klauzurowe z Krakowa, które podzielą się z nami swoim życiem oraz będą prosić o materialne wsparcie na rzecz projektu termomodernizacji swojego klasztoru. Po Mszach św. będą zbierały ofiary do puszek oraz będą rozprowadzać własnoręcznie zrobione konfitury i inne artykuły. Zachęcamy do hojnego wsparcia Sióstr, które żyją tylko z tego, co otrzymają.
 2. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje coroczną pielgrzymkę do Leżajska w dniu 24 września (niedziela). Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 7.30, powrót ok. godz. 15.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 3. Dnia 16 września (sobota) organizowana jest III Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Zachęcamy mężczyzn do uczestnictwa.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 3 i domków jednorodzinnych, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 5. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 1. We wtorek, 29 sierpnia, zapraszamy o godz. 19.00 na kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy wewnętrznej. W I piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00, spowiedź od godz. 16.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00.
 1. W 84 rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny oraz módlmy się o pokój na świecie. Zapraszamy 1 września (piątek) o godz. 17.20 na cmentarz wojenny w Rozwadowie na modlitwę, zapalenie zniczy przy mogiłach żołnierzy, natomiast o godz. 18.00 na Mszę św. w klasztorze w intencji poległych żołnierzy Wojska Polskiego.
 1. Od przyszłej niedzieli (3 września), po przerwie wakacyjnej, wraca Msza św. niedzielna o 17.30. Natomiast spowiedź na dzwonek wznowimy od poniedziałku 4 września.
 1. Również w przyszłą niedzielę (3 września) w kinie Helios o godz. 16.00 odbędzie się projekcja filmu o rodzinie Ulmów, pt. „Błogosławiona rodzina”. Bilety do nabycia w kasie przed projekcją.
 1. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje coroczną pielgrzymkę do Leżajska w dniu 24 września (niedziela). Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 7.30, powrót ok. godz. 15.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii.
 1. W minionym tygodniu do wieczności odeszła z naszej parafii: Elżbieta Werner l. 75. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
 1. W ubiegłym tygodniu, na placu przed kościołem, po niektórych Mszach Świętych rozdawane były, przez nieznaną nam osobę, ulotki dotyczące rzekomej „chrześcijańskiej bioenergoterapii” połączonej z modlitwą i innymi podobnymi działaniami. Informujemy, że tego typu praktyki nie mają nic wspólnego z nauką Kościoła Katolickiego i przestrzegamy przed korzystaniem z tego typu pomocy, gdyż może stać się to dla nas poważnym zagrożeniem duchowym otwierającym na działanie złych duchów. Jednocześnie przypominamy, że wszelkiego rodzaju działalność związana z rozdawaniem ulotek, jakimikolwiek zbiórkami przed kościołem powinna być ustalona z proboszczem parafii.
 2. Przewodnicy miejscy zapraszają dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie cmentarza, klasztoru i zespołu klasztornego wraz z przewodnikiem o godz. 14.00. Zbiórka przed bramą główną cmentarza rozwadowskiego.
 3. Dziękujemy parafianom z ulicy 11 Listopada blok nr 3 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z  ulicy Obrońców Westerplatte blok nr 3 i domki jednorodzinne. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. Zapraszamy we wtorek na kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Odbędzie się on o godz. 19.00. Więcej szczegółów na  plakatach.
 5. GMOP zaprasza członków i sympatyków na Msze św. 23 sierpnia (środa) na godz.18.oo i na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz.17.30.
 6. W niedzielę 3 września w kinie Helios odbędzie się projekcja filmu o rodzinie Ulmów, pt. Błogosławiona rodzina. Bilety do nabycia w kasie przed projekcją.
 7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: Józef Rzepiela
  83
  oraz Stanisław Breś lat l. 86. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie klasztoru i zespołu klasztornego wraz z przewodnikiem o godz. 16.00. Zbiórka na placu kościelnym.
 1. W zeszłym tygodniu na misje kapucyńskie zebrano 12 714 zł, 35 euro, 37 dolarów i 20 franków szwajcarskich. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wsparcie.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy 11 Listopada blok nr 1 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 19.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy 11 Listopada blok nr 3. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. W poniedziałek (14 sierpnia) zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, potem modlitwy, różaniec fatimski i procesja.
 1. We wtorek (15 sierpnia) obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwaną popularnie także uroczystością Matki Bożej Zielnej. Przypominamy, że jest to święto nakazane. Na każdej Mszy świętej będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Msze święte odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na prośbę Episkopatu Polski, we wtorek również obchodzić będziemy dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, która ucierpiała w wyniku największej powodzi, jaka nawiedziła kraj od czasu odzyskania niepodległości. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Słowenii. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 1. Także we wtorek kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Odbędzie się on wyjątkowo o godz. 20.00 (z racji uroczystości). Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach.
 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy w środę (16 sierpnia) na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 a po niej na spotkanie do salki obok kancelarii.
 1. W minionym tygodniu do wieczności odeszły z naszej parafii: Małgorzata Sowa l. 71 oraz Helena Warwas l. 93. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 1. Witamy w naszej parafii przedstawicieli sekretariatu misyjnego naszej prowincji zakonnej oraz naszych misjonarzy: brata Pawła Kubiaka oraz brata Jacka Dębskiego, którzy posługują jako misjonarze w krajach Afrykańskich. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, natomiast po Mszach Świętych będzie prowadzona kwesta przed kościołem oraz prowadzone jest stoisko z pamiątkami z Afryki i kawą misyjną. O godz. 17.00 zapraszamy do sali Jana Pawła II na spotkanie z misjonarzami.
 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Paderewskiego, Szymanowskiego, Ogińskiego, Wieniawskiego i Chopina za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy 11 Listopada blok nr 1. Sprzątanie
  w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach.
 1. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o zachowaniu trzeźwości i módlmy się o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.
 1. Naszym Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli
  i całego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Kołłątaja, Moniuszki, Niemcewicza i  Rozwadowskiej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Paderewskiego, Szymanowskiego, Ogińskiego, Wieniawskiego i  Chopina Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 10.00.
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach.
 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który jest miesiącem modlitwy o  trzeźwość. Jak co roku zachęcamy do modlitwy za osoby uzależnione od alkoholu, oraz podjęcia w tej intencji abstynencji od wyżej wymienionego.
 2. W środę 2 sierpnia w zakonach franciszkańskich przypada święto Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach franciszkańskich, oraz kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli pobożnie nawiedzić kościół, odmówić Modlitwę Pańską i wyznanie wiary, przystąpić do spowiedzi świętej i przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach Ojca Świętego oraz wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 1. W tym tygodniu zapraszamy do modlitwy z racji pierwszego czwartku, piątku i soboty miesiąca. W czwartek nabożeństwo powołaniowe o 17.30, w piątek spowiedź od godziny 6.30 do 8.30 i od 17.30 do 18.30, w sobotę nabożeństwo pierwszych sobót rozpoczynające się Maszą Świętą o godzinie 8.00.
 1. Zapraszamy na męski różaniec, który rozpocznie się w sobotę 5 sierpnia o  godzinie 16.15 w parafii Jana Pawła II, a pielgrzymować będziemy do parafii Matki Bożej Różańcowej.
 1. W niedzielę 6 sierpnia gościć będziemy w naszej parafii naszego współbrata Pawła Kubiaka OFM Cap, który posługuje jako misjonarz w krajach Afrykańskich. Tego dnia wygłosi do nas Słowo Boże, a po Mszach Świętych będzie kwestował przed kościołem, prosząc także o wsparcie materialne działalności misyjnej.
 1. Wszystkim zainteresowanym ochrzczeniem dziecka w naszej parafii, oraz chcącym zawrzeć sakramentalny związek małżeński, przypominamy i bardzo prosimy o przestrzeganie terminów złożenia stosownych dokumentów i  zaświadczeń podanych na stronie internetowej parafii.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.
 1. Witamy w naszej parafii przedstawicieli naszego wydawnictwa prowincjalnego Serafin. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nowe książki i nie tylko.
 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Nowowiejskiego i Jana Pawła II za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Kołłątaja, Moniuszki, Niemcewicza i Rozwadowskiej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. We wtorek, 25 lipca swoje imieniny obchodzi ordynariusz naszej diecezji biskup Krzysztof Nitkiewicz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Również w tym dniu, z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, modlitwa w intencji kierowców i błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy świętej.
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach.
 1. Zachęcamy do podzielenia się świadectwami na temat roli i doświadczenia klasztoru i parafii w Waszym życiu. Świadectwa te można składać w formie pisemnej do 10 września na furtę lub w zakrystii, a następnie zostaną umieszczone w naszej gazetce parafialnej „Na Szlaku”.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.
 1. Dziś składka przeznaczona jest na prace remontowe w klasztorze. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.
 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Okrężnej, Klonowej i 11 Listopada (domki jednorodzinne) za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Nowowiejskiego i Jana Pawła II. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Zapraszamy we wtorek (18 lipca) o godz. 19.00 na trzeci koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach. Przypominamy, że do końca wakacji adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorki będzie trwała tylko do godz. 12.00 z racji na przygotowania w kościele do koncertów.
 1. W sobotę (22 lipca) zapraszamy na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego z przewodnikiem. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu przed kościołem.
 1. Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (ustanowiony przez papieża Franciszka w 2021 roku). W tym dniu będziemy też gościć przedstawicieli naszego wydawnictwa prowincjalnego Serafin i będzie możliwość zaopatrzenia się w nowe książki i nie tylko.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium Diecezjalnego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6.
 1. Zachęcamy do podzielenia się świadectwami na temat roli i doświadczenia klasztoru w Waszym życiu. Świadectwa te można składać w formie pisemnej do 10 września na furtę lub w zakrystii, a następnie zostaną umieszczone w naszej gazetce parafialnej „Na Szlaku”.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzy błogosławionej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia.
 1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego
  z przewodnikiem.
  Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu przed kościołem.
 1. Także dzisiaj (niedziela) zapraszamy na spotkanie organizacyjne związane z wyjazdem na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się o godz. 18.30 w sali Jana Pawła II.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Harcerskiej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Okrężnej, Klonowej i 11 Listopada (domki jednorodzinne). Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli zapraszają na obchody 80-tej rocznicy Rzezi Wołyńskiej we wtorek (11 lipca). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w kościele św. Floriana. Szczegółowy program na plakatach.
 1. Zapraszamy we wtorek (11 lipca) o godz. 19.00 na drugi koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Szczegóły na plakatach. Równocześnie informujemy, że do końca wakacji adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorki będzie trwała tylko do godz. 12.00 z racji na przygotowania w kościele do koncertów.
 1. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie w czwartek (13 lipca). Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, potem modlitwy, różaniec fatimski i procesja.
 1. W sobotę (15 lipca) zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci na Mszę św. wieczorną
  o godz. 18.00 a potem na spotkanie formacyjne w salce obok kancelarii.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium Diecezjalnego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6.
 1. Informujemy, że został zabrany do renowacji krzyż, który usytuowany jest przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II oraz ulicy 11 listopada. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 1. Po wakacjach czekają nas dwie bardzo ważne rocznice: we wrześniu 50-ta powstania parafii, a w październiku 270-ta założenia klasztoru. Najlepszą formą ich uczczenia będzie świadectwo o doznanym tu dobru. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do napisania, jaką rolę odegrał ten klasztor i ta parafia w Waszym życiu, czego tu doświadczyliście, w jakich wydarzeniach uczestniczyliście. Będzie to forma wyrażenia wdzięczności Bogu i braciom kapucynom za obecność w naszym życiu. Świadectwa prosimy składać do zakrystii lub na furtę do 10 września.
 1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: Tadeusz Gielarowiec
  72
  oraz Teresa Czachorowska l. 89. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 1. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia nie będzie niedzielnych Mszy św. o godz. 17.30. Na czas wakacji, tak jak w poprzednich latach, zawieszony został całodzienny dyżur spowiedzi. Z sakramentu pojednania będzie można korzystać 30 minut przed każdą Eucharystią.
 1. Witamy w naszej parafii nowych braci i życzymy im owocnej posługi.
 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Cichej i Górki za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Harcerskiej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Zapraszamy we wtorek, 4 lipca o godz. 19.00 na pierwszy koncert w ramach XXXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego poświęconego w tym roku Mikołajowi Kopernikowi. Szczegóły na plakatach.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej – pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 6.30 do godz. 8.30 oraz od godz. 17.30. Nie będzie dodatkowej Mszy świętej dla dzieci o 16.30 ani wcześniejszej spowiedzi.
 1. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne związane z wyjazdem na Spotkanie Młodych w Wołczynie, które odbędzie się w przyszłą niedzielę (9 lipca) o godz. 18.30 w sali Jana Pawła II.
 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium Diecezjalnego w Sandomierzu, ul. Żeromskiego 6.
 1. Rozpoczął się czas wakacji. Od przyszłej niedzieli, czyli od pierwszej niedzieli lipca do końca sierpnia nie będzie niedzielnych Mszy św. o godz. 17.30. Na czas wakacji, tak jak w poprzednich latach, zawieszony zostaje całodzienny dyżur spowiedzi. Z sakramentu pojednania będzie można korzystać 30 minut przed każdą Eucharystią.
 1. Dziękujemy parafianom z ulic: Klasztornej, Wiśniowej, Czwartaków i Piaskowej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Cichej i Górki. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.30.
 1. W czwartek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Swoje imieniny będą obchodzić bracia: Paweł Smoła (gwardian i proboszcz) oraz Paweł Frąckowiak (wikary). Zapraszamy w tym dniu na uroczystą Eucharystię w intencji Solenizantów o godz. 18.00. Będzie to też Msza św. dziękczynna za posługę w naszej parafii brata Tomasza Pilcha. Pamiętajmy o tych braciach w naszych modlitwach.
 1. W I sobotę miesiąca (1 lipca) zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00. Natomiast o godz. 16.15 zapraszamy do parafii Trójcy Przenajświętszej na nabożeństwo a potem na męski różaniec, który przejdzie do parafii św. Jana Pawła II.
 1. Informujemy, że do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej w tym tygodniu dołączą nowi bracia:   Rafał Tański (kapłan) oraz br. Stanisław Borczuch (brat zakonny). Życzymy im owocnej posługi w naszym klasztorze i parafii.
 1. Przypominamy o kapucyńskich akcjach wakacyjnych, których szczegóły znajdziemy na stronach internetowych. Zachęcamy szczególnie do wyjazdu na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Zapisy na spotkanie poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej wolczyn.kapucyni.pl, a zapisy na wyjazd autokarowy w zakrystii.
 1. W zeszłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: Jan Popowicz l. 68. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

1. Zapraszamy dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt klasztornych i zespołu klasztornego z przewodnikiem, które rozpocznie się o godz. 16.00 na placu przed kościołem.

2. Dziękujemy parafianom z ulic Dębowej i Piastowskiej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Klasztornej, Wiśniowej, Czwartaków i Piaskowej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

3. Zespół „Kawałek Nieba” zaprasza na ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Będziemy uwielbiać Pana i dziękować Mu za wszelkie dobro w naszym życiu.

4. W piątek (23 czerwca) zapraszamy dzieci młodzież na Mszę św. dziękczynną o godz. 8.00 za kończący się rok szkolny i katechetyczny.

5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza członków i sympatyków również w piątek na Mszę świętą o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

6. Informujemy, że od 1 lipca naszą wspólnotę zakonną i parafialną opuści br. Tomasz Pilch, który zostaje skierowany do wspólnoty w Kielcach. Natomiast do dołączy do nas  br. Rafał Tański. Życzymy im owocnej posługi w nowych miejscach i obowiązkach.

7. Msza święta dziękczynna Żywego Różańca za odbytą pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej zostanie odprawiona 14 sierpnia (poniedziałek) o godz. 18.00.

8. W zeszłym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: Jan Zawadzki l. 79 oraz Leokadia Feit l.97. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

1. Dzisiaj (niedziela) ulicami Stalowej Woli przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać świadectwo troski o rodzinę, a szczególnie o dzieci. Rozpoczęcie w parafii św. Floriana Mszą świętą o godz. 12.30, a następnie wyruszymy w marszu do parafii Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Na marsz prosimy zabrać ze sobą flagi biało-czerwone.

2. Dziękujemy parafianom z ulic Tysiąclecia i Sarny za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek 13 czerwca o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Dębowej i Piastowskiej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie, które odbędzie się we wtorek, 13 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, potem modlitwy, procesja i różaniec fatimski.

4. W środę, 14 czerwca, odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej. Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 7.45. Powrót planowany jest około godz. 19.00.

5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 17.00.

6. W czwartek zakończenie procesji eucharystycznych podczas nabożeństw oraz błogosławieństwo wianków i ziół. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie.

7. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę, 17 czerwca, zachęcamy do indywidulanego czy rodzinnego przyjazdu i udziału w XXI Ogólnopolskim Czuwaniu Sympatyków, Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Czuwanie od godz. 14.00 do 24.00! Szczegóły na www.ojciecpio.pl

9. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: Genowefa Walec l. 71 oraz Jan Kotwica l. 70. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbierane są do puszek ofiary na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Przed kościołem jest do nabycia nowy numer naszej gazetki parafialnej „Na Szlaku” a w niej wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i lektury.
 3. Zapraszamy również dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt klasztornych i zespołu klasztornego z przewodnikiem, które rozpocznie się o godz. 16.00 na placu przed kościołem.
 4. Dziękujemy parafianom z ulicy Monte Cassino za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Tysiąclecia i Sarny. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Eucharystie będą odprawiane w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, a po Eucharystii o 10.30 odbędzie się procesja eucharystyczna, z którą w tym roku udamy się na Osiedle Piaski. Przejdzie ona ulicami: Traugutta, Sochy, Tysiąclecia, Monte Cassino, Kusocińskiego. Ołtarze będą umiejscowione: pierwszy – na rogu ulic Traugutta i Sochy, drugi – skrzyżowanie Sochy i Piastowskiej, trzeci – skrzyżowanie Tysiąclecia i Monte Cassino oraz czwarty – na stadionie PKS San (tam też będzie zakończenie procesji). Zapraszamy dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej oraz dzieci, które obchodziły w tym roku rocznicę w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów, chłopców w komżach do dzwonienia, a dorosłych do niesienia feretronów. Prosimy o przygotowanie swoich odcinków trasy, udekorowanie domów, jak również o zadbanie o należyty i godny śpiew podczas całej procesji. Niech udział w procesji, będzie zewnętrznym wyznaniem naszej wiary. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W sobotę, 10 czerwca br. odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Tym razem trasa powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa. Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9.00. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8:00 do 8:45 /Rynek Starego Miasta w Sandomierzu/. Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13.00.
 7. W przyszłą niedzielę, 11 czerwca, ulicami Stalowej Woli przejdzie Marsz dla Życia
  i Rodziny.
  Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać świadectwo troski o rodzinę, a szczególnie o dzieci. Rozpoczęcie w parafii św. Floriana Mszą świętą o godz. 12.30, a następnie wyruszymy w marszu do parafii Matki Bożej Szkaplerznej, gdzie odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Na marsz prosimy zabrać ze sobą flagi biało-czerwone.
 8. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Są jeszcze wolne miejsca. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duch, przyjdź…” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Zapraszamy dzisiaj (ostatni raz przed wakacjami) do naszej Kawiarenki Przystań od godz. 10.00 do godz. 15.00 na kawę i ciasto.

3. Dziękujemy parafianom z ulic: Franciszkańskiej, Dąbrowskiej i Sochy za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Monte Cassino. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.

4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. prymicyjną naszego współbrata Adama Szmyta o godz. 18.00, natomiast Zespół  Kawałek Nieba zaprasza na wspólny wieczór uwielbienia po zakończeniu Mszy, ok. godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ofiarować swe trudne sprawy swemu Zbawcy i wyrazić Mu swą wdzięczność.

5. W tym tygodniu obchodzimy:

 • W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 • W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, którą kończymy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

6. Także w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Dziękczynienia. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej. Natomiast dzieci klas czwartych będą przeżywać o godz. 10.30 swoją rocznicę Pierwszej Komunii św. Poprzedzi ją próba w środę o godz. 16.30 i spowiedź w piątek o godz. 16.00.

7. Od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Pana Jezusa. Będziemy odprawiać je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 17.00.

8. W tym tygodniu przeżywać będziemy także dni odnowy wewnętrznej. W pierwszy piątek miesiąca kapłani udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 16.00 w piątek dodatkowa spowiedź dla dzieci a po niej Msza Święta pierwszopiątkowa. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą o godzinie 8.00. Zapraszamy także w tym dniu na Męski Różaniec. Rozpoczęcie o godz. 16.15 u nas w Klasztorze i przejdziemy do parafii Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.

9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymki do Dukli (FZŚ) i Kalwarii Pacławskiej (Żywy Różaniec). Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii.

 1. Dziś (niedziela) o godz. 10.30 i o 12.30 Uroczystość Pierwszych Komunii Świętych dzieci. W ramach BIAŁEGO TYGODNIA zapraszamy dzieci i rodziców na Msze święte o godz. 18.00 a wcześniej na nabożeństwa majowe o godz. 17.30.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań czynnej w każdą niedzielę od godziny 10.00 do 00 na kawę i ciasto oraz do zapisania się na listę do pieczenia ciast w zakrystii.
 3. Dziękujemy rodzicom dzieci I-Komunijnych za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza Święta w Waszej intencji będzie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z ulic: Franciszkańskiej, Dąbrowskiej i Sochy. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. Zapraszamy na wspólną nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączoną – zgodnie z prośbą ks. biskupa – z modlitwą o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Nowennę odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. 23 maja (wtorek) na godz.18.00 i na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 oraz organizuje zbiórkę odzieży dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio  w Krakowie prowadzonych przez naszych braci. Najbardziej potrzebne są rzeczy męskie takie jak: podkoszulki, spodnie jeans i dresowe, plecaki, kurtki. Zbiórka rzeczy odbędzie się od 24 do 27 maja po porannych i przed wieczornymi Mszami świętymi. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 6. W sobotę (27 maja) zapraszamy na zwiedzanie krypt i zespołu klasztornego wraz z przewodnikiem. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu kościelnym.
 7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się w sobotę o godz. 21.00. Msza święta wigilijna o godz. 23.00. Prosimy zabrać ze sobą świece.
 8. Z wyprzedzeniem informujemy, że w tym roku z procesją Bożego Ciała udamy się na Osiedle Piaski. Zapraszamy mieszkańców tego Osiedla, którzy mogą zaangażować się w budowę ołtarzy na spotkanie z proboszczem w czwartek (25 maja) o godz. 19.00 do sali 022 (przy kancelarii parafialnej).
 9. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli w dniu 10 czerwca (sobota). Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.
 10. Pielgrzymka Żywego Różańca do Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 14 czerwca (środa). Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii lub u Gwardiana.
 11. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 12. Jako Braci Mniejsi Kapucyni organizujemy dla młodzieży męskiej wiele form czynnego spędzania czasu. Zapraszamy m.in. na: wakacje z braćmi w Pyzówce koło Nowego Targu, spływ kajakowy ojca z synem Czarną Hańczą, wędrowanie bez pieniędzy, kurs dla ceremoniarzy. Dla młodzieży męskiej zainteresowanej życiem zakonnym i rozeznającej powołanie organizujemy Dni rozeznania powołania. Więcej informacji na Facebooku – Kapucyńskim Szlakiem oraz stronie internetowej kapszlak.pl
 1. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zachęca Kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego oraz wszystkich Wiernych Świeckich, aby w trakcie tegorocznej nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w całej diecezji podjęli modlitwę w intencji powołań kapłańskich. Od 19 maja (piątek) zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem (w godzinach adoracji), a o godz. 15.00 odmawiać będziemy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego w tej konkretnej intencji.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań czynnej w każdą niedzielę od godziny 10.00 do 00 na kawę i ciasto oraz do zapisania się na listę do pieczenia ciast w zakrystii.
 3. Zapraszamy także dzisiaj (niedziela) na zwiedzanie krypt klasztornych i zespołu klasztornego wraz z przewodnikiem. Rozpoczęcie na placu przed kościołem o godz. 16.00.
 4. Po Mszach świętych przed kościołem harcerki rozprowadzają ciasta i inne produkty w ramach akcji zarobkowej przed obozem.
 5. W sklepiku na furcie jest do nabycia nowa książka br. Piotra Kwiatka pt. „Komunikacji można się nauczyć”. Zachęcamy do nabycia i lektury.
 6. Dziękujemy parafianom z ulicy Sikorskiego za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza Święta w Waszej intencji będzie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych.
 7. W poniedziałek, tj. 15 maja o godz. 16.00 odbędą się w świetlicy „Promyczek” zapisy na półkolonie dla dzieci zamieszkałych w Stalowej Woli w wieku od 7 do 17 lat. Pierwszy turnus rozpocznie się 10 lipca, zaś drugi 24 lipca. Całkowity koszt wynosi 400zł.
 8. W czwartek 18 maja przypada święto św. Feliksa z Cantalice. Zapraszamy dzieci na krótkie nabożeństwo z namaszczeniem olejami św. Felksa o godz. 17.15 na placu kościelnym przy figurze, a w razie niepogody w kościele. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św.
  z modlitwami o uzdrowienie.
 9. W przyszłą niedzielę (21 maja) w naszej parafii odbędą się I Komunie święte. Bardzo prosimy uczęszczających na Msze święte o godz. 10.30 i 12.00 o zaplanowanie sobie innych godzin uczestnictwa we Mszy świętej, by dać możliwość przeżywania tego ważnego wydarzenia dzieciom i zaproszonym gościom.
 10. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy br. Pawła na spotkanie w przyszłą niedzielę
  o godz. 16.00 do sali Jana Pawła II.
 11. Bardzo prosimy osoby, które zamówiły intencje na niedzielne Msze o godz. 17.30 podczas wakacji o pilny kontakt z proboszczem lub wikarym.
 12. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli w dniu 10 czerwca (sobota). Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.
 13. Pielgrzymka Żywego Różańca do Matki Bożej Słuchającej w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się 14 czerwca (środa). Zapisy wraz z wpłatą w zakrystii lub u Gwardiana.
 14. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. Zapraszamy do lektury majowego numeru gazetki „Na Szlaku”, która jest rozprowadzana przed kościołem.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań czynnej od godziny 10.00 do godziny 15.00 w każdą niedzielę oraz do zapisania się na listę do pieczenia ciast w zakrystii.
 3. Dziękujemy  parafianom z ulicy Traugutta za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza Święta w Waszej intencji będzie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00. W tym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy parafianom z ulicy Sikorskiego. Sprzątanie tylko w sobotę o godz. 9.00.
 4. W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego Patrona Polski
 5. Zapraszamy na nabożeństwa Fatimskie. Pierwsze odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja. Rozpoczęcie Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 potem modlitwy, procesja i różaniec fatimski.
 6. Bardzo prosimy osoby, które zamówiły intencje na niedzielne Msze o godz. 17.30 podczas wakacji o pilny kontakt z proboszczem lub wikarym.
 7. Z wyprzedzeniem informujemy, że w niedzielę (21 maja) w naszej parafii odbędą się I Komunie święte. Bardzo prosimy uczęszczających na Msze święte o godz. 10.30 i 12.00 o zaplanowanie sobie innych godzin uczestnictwa we Mszy świętej, by dać możliwość przeżywania tego ważnego wydarzenia dzieciom i zaproszonym gościom.
 8. Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę do Dukli w dniu 10 czerwca (sobota). Wyjazd z parkingu przy klasztorze o godz. 5.30, powrót około godz. 18.00. Chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy wraz z opłatą w zakrystii.
 9. Zapraszamy na wspólny wyjazd na Spotkanie Młodych w Wołczynie. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Jan Bobel oraz Władysław Szkółka l. 87. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 1. Dziękujemy br. Bartoszowi Ekertowi OFMCap, odpowiedzialnemu za organizację Spotkania Młodych w Wołczynie, za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań czynnej od godziny 10.00 do godziny 15.00 w każdą niedzielę.
 3. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 18.30 do sali Jana Pawła II na spotkanie z br. Bartoszem Ekertem młodzież w wieku od 15 lat wzwyż, która chciałaby dowiedzieć się czym jest Spotkanie Młodych w Wołczynie, i co na tym spotkaniu nas czeka.
 4. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania zakonne i kapłańskie.
 5. Dziękujemy parafianom z ulicy Kusocińskiego za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza Święta w Waszej intencji będzie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00. W tym tygodniu troskę o nasza świątynię powierzamy parafianom z ulicy Traugutta. Sprzątanie wyjątkowo tylko w sobotę o godz. 9.30.
 6. Od poniedziałku 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, w dni powszednie o godzinie 17.30 a w niedziele i uroczystości o godzinie 17.00.
 7. W poniedziałek 1 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 8. W imieniu Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu zapraszamy 1 maja na Dzień Otwartej Furty.
 9. 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w porządku niedzielnym.
 10. E. Bp Krzysztof Nitkiewicz, oraz Prezydent Miasta Stalowej Woli Pan Lucjusz Nadbereżny zapraszają na koncert Maryjno-Patriotyczny pt. AVE Maria z udziałem Eleni, który odbędzie się dnia 3 maja 2023 o godzinie 18.00 w Bazylice Konkatedralnej pw. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. Szczegóły na plakacie.
 11. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W piątek kapłani udadzą się do chorych od godziny 9.00. O godzinie 16.00 w piątek dodatkowa spowiedź dla dzieci a po niej Msza Święta pierwszopiątkowa. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą o godzinie 8.00.
 12. Zapraszamy chętnych do zapisania się w zakrystii na listę do pieczenia ciast na następne niedziele do naszej kawiarenki Przystań.
 13. Już dziś zapraszamy na wakacje z braćmi kapucynami: Oaza, MF Tau, Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne. Szczegóły na plakatach, kapucyńskich stronach internetowych i na facebooku.
 1. Dziś swoje imieniny obchodzą: br. Jerzy Sylwestrzak OFMCap i  br.  Wojciech (Leon) Błaszczyszyn OFMCap. Pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach. Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona jutro o godzinie 18.00.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godzinie 16.00 na zwiedzanie krypt i kompleksu klasztornego z przewodnikiem. Zbiórka i rozpoczęcie zwiedzania na placu przed kościołem.
 3. Zapraszamy do naszej kawiarenki Przystań czynnej od godziny 10.00 do godziny 15.00 w każdą niedzielę.
 4. Dziękujemy parafianom z ulic: Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, Krasickiego, Korczaka za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza Święta w Waszej intencji będzie odprawiona we wtorek o godzinie 18.00. W tym tygodniu troskę o nasza świątynię powierzamy parafianom z ulicy Kusocińskiego. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 5. Zapraszamy jutro (poniedziałek) po Mszy wieczornej, na wieczór Uwielbienia Pana Boga, przez modlitwę, śpiew i adorację.
 6. W najbliższą środę 26 kwietnia, na Mszy Świętej o godzinie 18.00, młodzież przygotowująca się do bierzmowania z grupy najstarszej, przyjmie z rąk Jego Ekscelencji ks. bp-a Krzysztofa Nitkiewicza Sakrament Bierzmowania. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 7. Zapraszamy chętnych do zapisania się w zakrystii na listę do pieczenia ciast na następne niedziele do naszej kawiarenki Przystań.
 8. Już dziś zapraszamy na wakacje z braćmi kapucynami: Oaza, MF Tau, Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne. Szczegóły na plakatach, kapucyńskich stronach internetowych i na facebooku.
 9. Wszystkich młodych od 15 roku życia wzwyż zapraszamy w przyszłą niedzielę 30 kwietnia o godzinie 18.30 do Sali Jana Pawła II, na spotkanie z br. Bartoszem Ekertem, który odpowie na wszelkie pytania dotyczące spotkania Młodych w Wołczynie.
 10. W sobotę (29 kwietnia) zapraszamy o godz. 19.00 do naszej świątyni na koncert muzyki kameralnej pod tytułem: „Arie i medytacje”. Wstęp wolny a szczegóły dostępne są na plakatach.
 11. Zapraszamy na jubileusz 30-lecia KSM, który odbędzie się 29 kwietnia w Sandomierzu. Rozpoczęcie Mszą Święta o godzinie 13.30 w Katedrze. Szczegóły w gablocie.
 1. Dziś, w Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy o godzinie 15.00 na koronkę do Miłosierdzia Bożego, która odbędzie się w naszym kościele.
 2. Dziś przypada także Międzynarodowe Święto Caritas. W rozpoczynającym się tygodniu Miłosierdzia, chcemy wesprzeć jej działalność poprzez ofiary składane do puszek przed kościołem. Bóg zapłać za ten gest solidarności z potrzebującymi.
 3. Dziękujemy parafianom z ulic: Morelowej, Orzechowej i Chmielnej, za troskę o  naszą świątynię. Msza w Waszej intencji zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godzinie 18.00. W tym tygodniu powierzamy troskę o naszą świątynię  parafianom z  ulic: Kazimierza Wielkiego, Bolesława Chrobrego, Krasickiego, Korczaka Sprzątanie we poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. W poniedziałek 17 kwietnia swoje imieniny obchodzi br. Robert Rabka. Msza Święta w  intencji solenizanta w poniedziałek o godzinie 18.00. Zapraszamy do pamięci modlitewnej w jego intencji.
 5. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia swoje imieniny świętować będą: br. Jerzy Sylwestrzak i br. Wojciech (Leon) Błaszczyszyn. Pamiętajmy w tym dniu w  naszych modlitwach o  solenizantach. Msza Święta w ich intencji odprawiona zostanie w poniedziałek 24  kwietnia o godzinie 18.00.
 6. Od poniedziałku zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na próby w kościele, które odbywać się będą zgodnie z  przekazanym grafikiem.
 7. Zapraszamy chętnych do zapisania się w zakrystii na listę do pieczenia ciast na następne niedziele do naszej kawiarenki Przystań.
 8. Już dziś zapraszamy na wakacje z braćmi kapucynami: Oaza, MF Tau, Spotkanie Młodych w Wołczynie i inne. Szczegóły na plakatach, kapucyńskich stronach internetowych i na facebooku.
 9. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów zaprasza przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami na dzień otwarty szkoły, który odbędzie się 20  kwietnia w godzinach od 16.00 do 18.00. Szczegóły na plakacie.
 10. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Czesława Sudoł lat 100. Wieczne odpoczywanie, racz jej dać, Panie…
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Świąt Wielkanocnych:
 • Ofiarodawcom i Dobrodziejom – za ofiary złożone na klasztor, kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu, za okazane dobro i pomoc;
 • Braciom Kapłanom – za wytrwałą posługę w Sakramencie Pojednania i celebrowanie Liturgii;
 • Braciom Zakonnym – za modlitwę i wykonaną pracę w kościele i klasztorze;
 • Ministrantom oraz Harcerzom – za oprawę liturgiczną i czuwanie przy Ciemnicy i Bożym Grobie;
 • Panu Organiście i Scholi Capuccinorum – za piękny śpiew i pomoc w przeżywaniu Triduum Paschalnego;
 • Wszystkim Parafianom, Wspólnotom Parafialnym i Sympatykom oraz Przyjaciołom klasztoru – za włączenie się na różne sposoby w przeżywanie
  i świętowanie tajemnic paschalnych.
 1. Dzisiaj (niedziela) zapraszamy o godz. 00 na uroczyste Nieszpory, kończące Triduum Paschalne.
 2. W dniu jutrzejszym Msze święte według porządku niedzielnego, a składka będzie przeznaczona na potrzeby KATOLICKICH UCZELNI.
 3. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Morelowej, Orzechowej i Chmielnej. Sprzątanie we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. We wtorek Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w salce obok kancelarii.
 5. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy o godz. 15.00 na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia.
 6. Zapraszamy chętnych do zapisania się w zakrystii na listę do pieczenia ciast na następne niedziele do naszej kawiarenki Przystań. 
 7. W związku z bulwersującym zdarzeniem, które miało miejsce na terenie Stalowej Woli, tj. znieważenie pomnika św. Jana Pawła II, stalowowolska policja zwraca się z apelem do osób, które były świadkiem powyższego zdarzenia lub posiadają istotne informacje z nim związane o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Stalowej Woli.
 8. W zeszłym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: Marian Chudy l. 71, Edward Paleń l. 85, Roman Ogonowski l. 83. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…   
 9. W tym radosnym czasie świętowania Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, prosimy przyjąć od całej naszej Wspólnoty najserdeczniejsze życzenia:

Niech Jezus Chrystus, Zmartwychwstały Pan, dotyka Waszych serc, napełniając je miłością. Niech błogosławi Wam i waszym Rodzinom, tak byście zawsze mieli tę pewność, że On jest blisko Was i chce iść razem z Wami przez Wasze życie. Życzymy Wam pełnego radości i pokoju świętowania.

 1. Dzisiaj przed kościołem do nabycia nowy, kwietniowy numer naszej gazetki „Na Szlaku”. W nim wiele ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury.
 2. Także dzisiaj (niedziela) zapraszamy na marsz w obronie świętości Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w parafii Opatrzności Bożej. Natomiast o godz. 21.00 zapraszamy do naszej świątyni na modlitewne czuwanie ze św. Janem Pawłem II do godz. 21.37.
 3. Zapraszamy także dzisiaj (niedziela) od godz. 10.00 do 15.00 do naszej kawiarenki Przystań na kawę i ciasto.
 4. Dziękujemy parafianom z ulic: Poziomkowej, Stokrotki i Kasztanowej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00.
 5. W Wielkim Tygodniu spowiadać będziemy w: poniedziałek, wtorek i środę od 6.45 do 18.30. Informujemy również, że w poniedziałek będzie cały dzień spowiedź w kościele Matki Bożej Królowej Polski. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek u nas spowiedź będzie od 7.00 do 16.00, a w Wielką Sobotę od 7.00 do 14.00. Bardzo prosimy o rozsądne i wcześniejsze zaplanowanie sobie spowiedzi tak, by nie zostawić jej na ostatnią chwilę.
 6. W rozpoczynającym się Wielkim Tygodniu, zapraszamy wszystkich wiernych na Triduum Paschalne, pozwalające głębiej przeżyć Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Pana:
 • Wielki Czwartek – dzień ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 24.00.
 • Wielki Piątekdzień męki i śmierci naszego Zbawiciela, dzień powagi i postu ścisłego. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy. O godz. 8.00 Jutrznia i Godzina Czytań dla wszystkich w Kościele, o godz. 12.00 Modlitwa w ciągu dnia, o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia, o 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, a po niej adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. Adoracja będzie przebiegała w następującym porządku: Po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy wszystkie trzy części Gorzkich Żali. Potem czuwanie przy Panu Jezusie dla wszystkich parafian i chętnych. Od godz. 22.00 do 23.00 adorację animuje Żywy Różaniec, od00 do 24.00 FZŚ, GMOP i Apostolstwo Dobrej Śmierci, od 24.00 do 1.00 w nocy Neokatechumenat, od 1.00 do 2.00 Odnowa w Duchu Św., od 2.00 do 3.00 Młodzież Franciszkańska Tau, od 3.00 do 4.00 Ruch Światło – Życie, od 4.00 do 5.00 Wspólnota Franciszkańska Tau, Ścianka Wspinaczkowa, Świetlica „Promyczek”, od 5.00 do 6.00 Kręgi Rodzin, od 6.00 do 7.00 Harcerze.
 • Wielka Sobota – dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 00. O godz. 8.00 Jutrznia i Godzina Czytań dla wszystkich w Kościele, o godz. 12.00 Modlitwa w ciągu dnia. Święcenie pokarmów przed kościołem (a jeśli nie będzie pogody, to w sali Jana Pawła II) od godz. 9.00 do 15.00. O godz. 21.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, a po niej procesja rezurekcyjna. Na liturgię Wigilii Paschalnej przynosimy świece, by odnowić przyrzeczenia chrzcielne.
 • W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na Nieszpory kończące Triduum Paschalne.
 1. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli zaprasza osoby starsze, niepełnosprawne oraz ich opiekunów na Dzień Otwarty w najbliższy wtorek, 4 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 14.00 do Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli w celu pomocy w złożeniu zeznań podatkowych. 
 1. Rozpoczynamy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je br. Grzegorz Dziedzic, posługujący w Skomielnej Czarnej. Nauki rekolekcyjne są głoszone dziś na wszystkich Mszach św. Natomiast w tygodniu nauki rekolekcyjne będą głoszone w poniedziałek,
  wtorek i środę o godzinie 7.00, 8.00 i 18.00. W środę będziemy zbierać składkę na potrzeby wspólnoty braci w Skomielnej Czarnej. Zachęcamy do gorliwego udziału w tych bardzo ważnych dniach odnowy duchowej.
 2. Zapraszamy dziś (niedziela) do naszej kawiarenki Przystań, od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto.
 3. W sklepiku na furcie klasztornej można się zaopatrzyć w baranki wielkanocne. Jest to wielkanocne dzieło CARITAS, które ma na celu wspomóc osoby potrzebujące, a dla nas staje się okazją do uczynku miłosierdzia względem bliźniego.
 4. Dziękujemy parafianom z ulic: Konwaliowej, Krokusowej i Głogowej za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic: Poziomkowej, Stokrotki i Kasztanowej. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 5. W piątek (31 marca) od godz. 9.00 kapłani udadzą się z posługą sakramentalną przedświąteczną do chorych, do których chodzą w pierwsze piątki miesiąca oraz do tych, którzy zostaną zgłoszeni. Adresy chorych prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie klasztornej do najbliższego czwartku.
 6. Również w piątek (31 marca) odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która rozpocznie się Mszą św. w kościele Matki Bożej Królowej Polski, o godz. 18.30. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie. Z uwagi na to wydarzenie, nie będzie u nas w tym dniu drogi krzyżowej o 17.15 i 19.00. Zapraszamy na drogę krzyżową o godzinie 8.30 – dla wszystkich i o 16.30 – dla dzieci.
 7. Także w najbliższy piątek odbędzie się kolejna edycja Ojcowskiego Poligonu Duchowego. Temat tegorocznej nauki brzmi: Zakotwiczeni w Kościele Chrystusowym. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21.00 w sali Jana Pawła II obok klasztoru. Następnie zaplanowana jest droga krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Całość zakończy się Mszą św. o godz. 24.00. Wszystkich ojców, zatroskanych o losy rodziny, zapraszamy do udziału w imieniu grupy TatoKlub, działającej przy naszej parafii.
 8. W sobotę (1 kwietnia) zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. O godz. 16.15 zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w naszym mieście. Rozpoczęcie w parafii św. Floriana i pielgrzymować będziemy do parafii Matki Bożej Szkaplerznej.
 9. W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, obchodzić będziemy Niedzielę Palmową – poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami o godz. 10.30 i 12.00. Także w tym dniu odbędzie się marsz w obronie świętości Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w parafii Opatrzności Bożej i przemarsz Alejami pod pomnik przy konkatedrze. Zapraszamy do włączenia się w to dzieło obrony godności i świętości naszego wielkiego rodaka.
 10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli z naszej parafii: Andrzej Grąz l. 73 oraz Maria Wróbel l. 67 (mama naszego współbrata Adama, który posługuje w Ukrainie). Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…

1. Zapraszamy dziś (niedziela) do naszej kawiarenki Przystań, od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto. Jednocześnie zapraszamy chętnych do zapisania się w zakrystii na pieczenie ciast na kolejne niedziele.

2. W sklepiku na furcie klasztornej można się zaopatrzyć w baranki wielkanocne w cenie 8 zł. Jest to wielkanocne dzieło CARITAS, które ma na celu wspomóc osoby potrzebujące, a dla nas staje się okazją do uczynku miłosierdzia względem bliźniego.

3. Dziękujemy parafianom z ulicy Okulickiego za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulic:
Konwaliowej, Krokusowej i Głogowej. Sprzątanie tylko w poniedziałek o godz. 16.00.

4. W poniedziałek (20 marca) obchodzimy Uroczystość św. Józefa, patrona Kościoła Katolickiego, naszej Prowincji Zakonnej i współpatrona Apostolstwa Dobrej Śmierci. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na nasze zakonne Seminarium
Duchowne w Krakowie. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia Pana Boga. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

5. W czwartek (23 marca) Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 oraz nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

6. W piątek (24 marca) wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli. W tym roku dostępne będą trzy trasy: pierwsza do Sandomierza, druga przez Radomyśl nad Sanem i z powrotem do Stalowej Woli oraz trzecia do Janowa Lubelskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 kościele św. Jana Pawła II. Zapisy oraz więcej szczegółów na plakatach oraz na stronie: www.edk.org.pl

7. W sobotę (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy w tym dniu na Odpust w naszej parafii. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i Suma Odpustowa o godz. 12.00, na której będzie można przyjąć w duchową adopcję dziecko poczęte którego życie jest zagrożone aborcją. Deklaracje duchowej adopcji są wyłożone na stoliku z tyłu kościoła. Prosimy je złożyć wypełnione do koszyka wystawionego przed Sumą Odpustową przed ołtarzem.

8. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które potrwają do środy 29 marca. Poprowadzi je br. Grzegorz Dziedzic, nasz współbrat posługujący w Skomielnej Czarnej. Już dziś prosimy o zaplanowanie sobie tak czasu, by móc uczestniczyć w tych szczególnych dniach odnowy duchowej.

9. Informujemy, że nasz dekanat stalowowolski ma nowego księdza dziekana. Został nim ks. Wacław Gieniec – proboszcz parafii św. Floriana.

10. Stowarzyszenie „Pokój i dobro” i wychowawcy świetlicy Promyczek zapraszają 22 marca, o godz. 19.00 na spotkanie informacyjne odnośnie wakacyjnego wyjazdu, który odbędzie się w dniach 3–12 lipca 2023r. w Dusznikach Zdrój.

11. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł z naszej parafii: Waldemar Kowal l. 70. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie…

 1. Witamy w naszej wspólnocie ks. Fryderyka Garlickiego z Ukrainy, który głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach oraz przed kościołem prosi o wsparcie na rzecz tamtejszej parafii.
 1. Zapraszamy dziś (niedziela) do naszej kawiarenki Przystań, od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 44 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Okulickiego. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 1. Męska Grupa od Michalitów i TatoKlub zapraszają na Rodzinną Drogę Krzyżową w piątek (17 marca) o godz. 17.30. Zbiórka przed klasztorem. Trasa Drogi Krzyżowej biegnie przez las i liczy około 5 km. Prosimy o zabranie ze sobą latarki. Zakończenie pod kościołem Trójcy Przenajświętszej.
 1. Także Rycerze Kolumba zapraszają na nocną Drogę Krzyżową z parafii św. Jana Pawła II do Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Rozpoczęcie Mszą św. w piątek (17 marca) o godz. 18.30. Trasa biegnie przez osiedle Hutnik i potem lasami i trwa ok. 2-3 godz. Powrót dla chętnych autokarem.
 1. Apostolstwo Dobrej Śmierci zapraszamy na Mszę św. w najbliższą środę (15 marca) o godz. 18.00, a po niej na spotkanie do salki obok kancelarii.
 1. W czwartek (16 marca) zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie.
 1. Ordynariusz naszej diecezji oraz Prezydent Miasta Stalowa Wola zapraszają na koncert pasyjny pt. „Pasja – wszystko z miłości”, który odbędzie się w czwartek (18 marca) o godz. 18.00 w konkatedrze. Szczegóły na plakatach.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę świętą i spotkanie.
 1. Przygotowujących się do bierzmowania z grupy br. Pawła zapraszamy na spotkanie również w przyszłą niedzielę. O godz. 16.00 grupa damska, a o 18.30 grupa męska.
 1. 24 marca (tj. piątek) wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Stalowej Woli. W tym roku dostępne będą trzy trasy: pierwsza do Sandomierza, druga przez Radomyśl nad Sanem i z powrotem do Stalowej Woli oraz trzecia do Janowa Lubelskiego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 kościele św. Jana Pawła II. Zapisy oraz więcej szczegółów na plakatach oraz na stronie: edk.org.pl
 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad Gentes”. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy za wszelką najmniejszą pomoc.
 1. Także dzisiaj przed kościołem dostępny jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Na Szlaku”. Natomiast w sklepiku przy furcie klasztornej do nabycia m.in. najnowszy numer czasopisma „Głos O. Pio” a w nim ciekawe artykuły pomagające nam wejść w dobre przeżycie czasu Świąt Paschalnych. Zachęcamy do czytania.
 1. Zapraszamy dziś (niedziela) do naszej kawiarenki Przystań, od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 40 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego nr 44. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotęo godz. 9.00.
 1. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę, o godz. 16.30 (w czasie nabożeństwa zbierana jest taca na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu) oraz Drogi Krzyżowe w piątki o 8.30 i 17.15 dla wszystkich, o 16.30 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.00 dla młodzieży, szczególnie dla przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania z grupy br. Tomasza na spotkanie w przyszłą niedzielę do Sali Jana Pawła II na godzinę 16.30
 1. Od dnia 8 marca (środa) w naszej diecezji przeżywać będziemy Jubileusz 800 – lecia śmierci bł. Wincentego Kadłubka. Tego dnia o 17.00 we Włostowie Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz odprawi Mszę św. inaugurującą jubileusz. Chętnych zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
 1. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w środę 8 marca o godz. 16.30. Jednocześnie ogłasza rozpoczęcie zapisów do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szkoły, w sekretariacie oraz na plakatach.
 1. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zapraszamy wszystkich do przekazywania 1,5% na Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru Pokój i Dobro. Pozyskane pieniądze są przeznaczane na różne dzieła dokonujące się przy klasztorze. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej  w zakładce „Stowarzyszenie”. Pomocna informacja odnośnie przekazywania 1,5%, w tym numer KRS znajduje się także na tylnej okładce naszego kalendarza.
  Z góry dziękujemy za życzliwość i pomoc.
 1. Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej br. Konrada Barana oraz wolontariuszy z Dzieła Pomocy św. o. Pio z Krakowa.
 1. Zapraszamy dziś (niedziela) do naszej kawiarenki Przystań, od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto.
 1. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego blok nr 38 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego nr 40. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 9.45.
 1. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę, o godz. 16.30 (w czasie nabożeństwa zbierana jest taca na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu) oraz Drogi Krzyżowe w piątki o 8.30 i 17.15 dla wszystkich, o 16.30 dla dzieci i po Mszy św. o godz. 18.00 szczególnie dla młodzieży, zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy dni odnowy wewnętrznej. W I piątek miesiąca chorych odwiedzimy od godz. 9.00, natomiast spowiedź będzie od godz. 16.00. Wyjątkowo nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci z racji Mszy św. o godz. 16.30.
  W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. O godz. 16.15 zapraszamy mężczyzn na męski różaniec w naszym mieście. Rozpoczęcie w parafii Opatrzności Bożej i pielgrzymować będziemy do parafii św. Floriana – Źródło Miłosierdzia Bożego.
 1. W czwartek (2 marca) Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00 i adorację ze śpiewem po Mszy.
 1. Grupa seniorów ze Stalowej Woli, również z naszej parafii, zapraszają do wspólnej aktywizacji w internetowym klubie dla seniorów seniorzy-seniorom.pl Korzystanie ze strony jest bezpłatne, szczegóły na plakacie. Razem możemy sprawić że czas seniora będzie przyjemniejszy.
 1. Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Zapraszamy wszystkich do przekazywania 1,5% na Stowarzyszenie Przyjaciół Klasztoru Pokój i Dobro. Pozyskane pieniądze są przeznaczane na różne dzieła dokonujące się przy klasztorze. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej
  w zakładce „Stowarzyszenie”
  . Pomocna informacja odnośnie przekazywania 1,5%, w tym numer KRS znajduje się także na tylnej okładce naszego kalendarza.
  Z góry dziękujemy za życzliwość i pomoc.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszły z naszej parafii: Lidia Pastuszak l. 47 oraz Stanisława Czubat l. 64. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 1. Zapraszamy do naszejkawiarenki Przystań w godz. od 10.00 do 15.00 na kawę i ciasto.
 2. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza dzisiaj od 7.30 do 18.00 na kiermasz ciast i ciasteczek. Dochód przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdów formacyjnych młodzieży.
 3. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 36, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 38. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. Zespół  „Kawałek Nieba” zaprasza na Wieczór Uwielbienia w poniedziałek po Mszy św. wieczornej – wspólne adorowanie Pana Jezusa śpiewem i słowem.
 5. 22 lutego, w ŚRODĘ POPIELCOWĄ, rozpoczynamy Wielki Post: Eucharystie z obrzędem posypania głów popiołem o 7.00, 8.00, 16.30, 18.00 i
  19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły (tj. jeden posiłek do syta i dwa lekkie) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60, natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.
 6. Od czwartku (23 lutego), zgodnie z zapowiedzią, będą sprawowane Msze św. o godz. 6.00 rano. Zapraszamy do uczestnictwa. W tym dniu także Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. na godz.18.00 i na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz.17.30.
 7. Zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale w każdą niedzielę, o godz. 16.30 oraz Drogi Krzyżowe w piątki o 8.30 i 17.15 dla wszystkich, o 16.30 dla dzieci i o 19.00 dla młodzieży. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. W przyszłą niedzielę (26 lutego) będziemy gościć przedstawicieli Dzieła Pomocy świętego Ojca Pio z Krakowa. Dzieło pomaga ponad 1 600 osobom bezdomnym, wspierając ich na drodze budowania lepszej przyszłości. Podczas homilii usłyszymy o pracy na rzecz najuboższych, a przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na działalność Dzieła i otrzymania materiałów promocyjnych. W imieniu osób doświadczających bezdomności – bardzo dziękujemy.
 9. Zapraszamy także do naszego sklepiku klasztornego. Jest do nabycia nowa kawa, balsam kapucyński i inne produkty naszej kapucyńskiej Manufaktury oraz można zaopatrzyć się w lekturą duchową (książki), które pomogą nam przeżyć Wielki Post.
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Stalowej Woli zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się w sobotę 25 lutego w godz. 10.00-13.00, w budynku szkoły przy ul. Podleśnej 4. Jednocześnie ogłasza zapisy do klasy pierwszej. Będą one trwać do końca marca. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach oraz na stronie internetowej jak również można je uzyskać w sekretariacie szkoły.
 1. Odpowiadając na apel ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na rzecz osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Za wszelką pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 32, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 36. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 3. Od poniedziałku do naszej wspólnoty zakonnej i parafialnej dołączy br. Kacper Stec. Przejmie on obowiązki po br. Filipie, w tym także bierzmowanych, którzy 26 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 przyjmą ten Sakrament z rąk ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. Życzymy mu owocnej posługi w naszej parafii.
 4. W środę o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II odbędzie spotkanie przed pielgrzymkowe dla I grupy przed marcową pielgrzymką do Ziemi Świętej.
 5. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 z modlitwami o uzdrowienie.
 6. W zeszłą niedzielę odbyło się spotkanie odnośnie funkcjonowania naszej kawiarenki Przystań. Będzie ona otwarta w niedziele od godz. 10.00 do 15.00. Zapraszamy chętnych (już nie poszczególne wspólnoty i grupy) do zapisania się w zakrystii na listę do pieczenia ciast. Na każdą niedzielę potrzebne jest około 6-7 ciast. Kawiarenka będzie czynna od następnej niedzieli.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę świętą i spotkanie.
 8. Najbliższe spotkanie do bierzmowania z grupy br. Pawła odbędzie się w przyszłą niedzielę (19 lutego) w sali Jana Pawła II. O godz. 16.00 spotyka się grupa żeńska, a o godz. 18.30 grupa męska.
 9. Informujemy, że na terenie naszej parafii odbywa się ewangelizacja po domach prowadzona przez drugą wspólnotę neokatechumenatu. Mają oni na to pisemne pozwolenie od Proboszcza. Natomiast przestrzegamy, że nikt nie dostał pozwolenia na zbieranie środków finansowych w imieniu proboszcza, parafii, czy jakiegokolwiek brata naszej wspólnoty zakonnej. Nie dajmy się naciągnąć oszustom.
 1. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł: Emil Partyka l. 67. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…  
 1. Przed kościołem rozprowadzamy kolejny numer gazetki „Na szlaku”, a w nim m.in. sprawozdanie Proboszcza za rok 2022 oraz wiele ciekawych artykułów. Zapraszamy do lektury! Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którym sprawy wiary nie są obojętne, do dzielenia się na łamach gazetki przemyśleniami na temat hasła bieżącego roku liturgicznego, które brzmi „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Do tej pory ukazały się dwa świadectwa i bardzo liczymy na więcej. Jest to bezcenna okazja do wzajemnego umacniania swej wiary w tych tak trudnych dla Kościoła czasach, do zastanowienia się, czy na pewno wierzę i dlaczego, czym ta wiara jest w moim życiu… Teksty mogą (ale nie muszą) być anonimowe i krótkie, może to być nawet kilka zdań refleksji. Prosimy je przynosić do zakrystii z podpisem: „Na Szlaku”.
 2. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 30, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 32. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 3. Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które odbywa się we wtorki o godz. 19.00 w sali Jana Pawła II.
 4. We czwartek o godz. 19.00 Msza św. wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, a po Mszy adoracja wraz z modlitwą uwielbienia. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorych. O godz. 11.00 dodatkowa Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i cierpiących, a ich opiekunów i osoby zdrowe prosimy o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy br. Tomasza (klasy siódme) na spotkanie o godz. 16.30 do sali Jana Pawła II.
 7. Także w przyszłą niedzielę parafia Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli (obok cmentarza) zaprasza na godz. 19.00 na Koncert Muzyki Chrześcijańskiej. Szczegóły na plakatach.
 1. W zeszłym tygodniu na budowę Hospicjum dla dzieci chorych na raka na terenie parafii Zaleszany zebrano 5150,23. Bóg zapłać za Wasze wsparcie tego dzieła.
 2. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 28, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 30. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 10.00.
 3. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za posługę br. Filipa Jarosa w naszej wspólnocie parafialnej w poniedziałek 30 stycznia o godz. 18.00.
 4. W czwartek (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic na każdej Mszy św., które będą według zwykłego porządku, czyli o  godz. 00, 8.00 i 18.00. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego, w którym modlimy się w intencji wszystkich osób konsekrowanych, obejmując szczególnie pamięcią osoby powołane z naszej parafii i związane z naszym klasztorem oraz wszystkich braci aktualnie tutaj pracujących. Taca z tego święta przeznaczona jest w naszej diecezji na pomoc Siostrom Klaryskom Klauzurowym w Sandomierzu. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek, zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek, spowiedź od godz. 16.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót, rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00 oraz Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30. Także w tym dniu  o godz. 16.15, z parafii Matki Bożej Królowej Polski wyruszy ulicami miasta męski różaniec, który wróci do konkatedry. O godz. 18.30 Msza św., a kazanie wygłosi ks. Dominik Chmielewski. Zapraszamy do uczestnictwa, szczególnie mężczyzn.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje Seminarium Odnowy Wiary. Jest to 8-tygodniowy cykl wykładów, dzielenia w małych grupach i pracy indywidualnej. Pierwsze spotkanie w najbliższy wtorek (31 stycznia) w sali Jana Pawła II o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
 7. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszła z naszej parafii: Zofia Kret l. 73. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

1. Informujemy, że od dzisiaj funkcjonują dwa nowe numery telefoniczne do klasztoru. Jeden będzie łączył nas na furtę klasztorną, natomiast drugi numer będzie do kancelarii parafialnej i czynny będzie tylko w godzinach urzędowania kancelarii. Oba numery są wywieszone w gablotach oraz umieszczone są na naszej nowej stronie internetowej oraz na Facebooku.

2. Gościmy dzisiaj przedstawicieli Hospicjum dla dzieci chorych na raka, które powstaje na terenie parafii Zaleszany. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na ten cel.

3. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dzisiaj na modlitwę przy żłóbku Pana Jezusa o godz. 14.30, a po niej na Mszę świętą o godz. 15.00. Po Mszy wspólny opłatek.

4. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 26, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 28. Sprzątanie w
poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

5. Grupa Modlitwy O. Pio zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. w poniedziałek (23 stycznia) o godz. 18.00 i na nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30. Natomiast po Mszy św. zapraszamy na wieczór uwielbienia Boga. Modlitwę i śpiew poprowadzi zespół „Kawałek Nieba”.

6. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 22 do 28 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

7. Parafia pw. Św. Floriana i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zapraszają na Walentynkowy Dzień Małżeński, który odbędzie się 11 i 12 lutego 2023r. Szczegóły na plakatach.

8. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzić będzie br. Bolesław Kanach. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

9. Informujemy także, że decyzją naszych władz zakonnych 31 stycznia naszą wspólnotę parafialną opuści br. Filip Jaros (diakon), który udaje się do Bytomia. Na jego miejsce w połowie lutego przyjdzie br. Kacper Stec.

10. W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii: Tadeusz Stanisławski l. 85. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

1. Dziękujemy wszystkim drogim Parafianom, Dobrodziejom i Przyjaciołom Klasztoru za wszystkie wspólnie przeżyte kolędy oraz za wszystkie składane
w kopertach na tacę ofiary związane z kolędą, jak również te przekazywane na nasze konto bankowe. Na stolikach z tyłu kościoła są jeszcze dla chętnych do zabrania nasze kalendarze.
2. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 24, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 26. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
3. Zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 a następnie na spotkanie do salki obok kancelarii.
4. W środę (18 stycznia) rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
5. W czwartek (19 stycznia) zapraszamy na Mszę św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00.
6. W sobotę (21 stycznia) swoje imieniny obchodzi br. Jarosław Sójka. Mszę św. w intencji Solenizanta odprawimy o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Również w sobotę, 21 stycznia, w 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, zapraszamy do uczczenia naszych bohaterskich rodaków. O godz. 17.30 Apel Pamięci i modlitwa przy Piramidzie Powstańczej na rozwadowskim cmentarzu, o 18.00 Msza święta w naszym kościele, a następnie prelekcja na temat roli duchowieństwa w Powstaniu Styczniowym.
8. Przypominamy, że w sobotę przeżywać będziemy Dzień Babci, a w następną niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
9. W niedzielę za tydzień będziemy gościć przedstawicieli Hospicjum dla dzieci chorych na raka, które powstaje na terenie parafii Zaleszany. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszki na ten cel.
10. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza w przyszłą niedzielę (22 stycznia) na modlitwę przy żłóbku Pana Jezusa o godz. 14.30, a po niej na Mszę świętą o godz. 15.00. Po Mszy wspólny opłatek.
11. Parafia p.w. Św. Floriana i Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zapraszają na Walentynkowy Dzień Małżeński, który odbędzie się 11 i 12 lutego 2023r. Szczegóły na plakatach.
12. W zeszłym tygodniu do wieczności odeszli z naszej parafii: Stanisław Kwaśnik l. 73 oraz Zdzisław Tonia l. 77. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Wedle tradycji, bożonarodzeniowy wystrój kościoła i śpiew kolęd towarzyszyć nam będą aż do Święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego.
 2. Dziękujemy br. Krzysztofowi za przybliżenie nam postaci czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby. Po Mszach świętych będzie rozprowadzał książki w tej tematyce.
 3. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 16, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 24. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.
 4. Przypominamy, że zmieniły się godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej. Poniedziałek, wtorek i sobota zostają bez zmian, natomiast w czwartki kancelaria będzie czynna od 18.30 do 20.00.
 5. Od 1 stycznia funkcjonuje nasza nowa strona internetowa stalowawolakapucyni.pl. Tam też jest zamieszczony plan tegorocznej kolędy. Zapraszamy do jej odwiedzenia.
 6. Plan kolędy na najbliższy tydzień:
 • stycznia – niedziela (od 15.00) – Wojska Polskiego bloki nr 28, 30, 38.
 • 9 stycznia – poniedziałek (od 16.00) – Wojska Polskiego bloki nr 40, 44; 11 Listopada bloki nr 1 i 3.
 • 10 stycznia – wtorek (od 16.00) – 11 Listopada (domki jednorodzinne); Chopina; Niemcewicza; Nowowiejskiego; Szymanowskiego; Wieniawskiego; Paderewskiego; Ogińskiego; Moniuszki; Kołłątaja; Rozwadowska; Al. Jana Pawła II (domki).
 • 11 stycznia – środa (od 16.00) – Górka; Wiśniowa; Cicha; Harcerska; Klonowa; Okrężna; Piaskowa; Czwartaków; Klasztorna; Brzozowa; Jodłowa; Cyprysowa; Niemena; Sasankowa.
 • 12 stycznia – czwartek (od 16.00) – Krokusowa; Konwaliowa; Kasztanowa; Morelowa; Orzechowa; Chrobrego; Kazimierza Wielkiego; Chmielna; Głogowa; Stokrotki; Poziomkowa.
 • 13 stycznia – piątek (od 16.00) – Kusocińskiego; Tysiąclecia; Krasickiego; Sarny; Franciszkańska; Dąbrowskiej; Monte Cassino; Korczaka; Piastowska; T. Sochy.
 • 14 stycznia – sobota (od 15.00) – Dębowa; Karpacka; E. Plater; Głowackiego; Traugutta; Targowa; Sikorskiego + kolęda dodatkowa

KOLĘDĘ DODATKOWĄ MOŻNA ZGŁASZAĆ TELEFONICZNIE, W KANCELARII PARAFIALNEJ LUB W ZAKRYSTII PODAJĄC IMIĘ I NAZWISKO OSOBY ZGŁASZAJĄCEJ, DOKŁADNY ADRES I NUMER KONTAKTOWY.

1. Informujemy, że od dnia dzisiejszego rozpoczyna działalność nasza nowa strona internetowa: www.stalowawolakapucyni.pl. Zapraszamy do zapoznania się z nią.
2. Przed kościołem rozprowadzany jest nowy numer gazetki „Na szlaku”, a w nim ciekawe artykuły i informacje. Zachęcamy do czytania.
3. W sklepiku na furcie klasztornej są do nabycia Ewangelie 2023r. Zachęcamy do nabywania.
4. Od jutra (poniedziałek) zmienią się godziny funkcjonowania kancelarii parafialnej. Poniedziałek, wtorek i sobota zostają bez zmian, natomiast w czwartki kancelaria będzie
czynna od 18.30 do 20.00.
5. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 20 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o
godz. 18.00. W  tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 16. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 10.00.
6. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Zapraszamy na miejski Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta. Początek Orszaku w parafii Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 12.00. W tym dniu w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym, z dwiema zmianami z powodu Orszaku: Msza św. dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, a suma – o godz. 12.30. Zapraszamy serdecznie do udziału i do barwnego przebrania się na Orszak w stroje w kolorze niebieskim, zarezerwowanym dla naszej parafii. Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie, ciepły posiłek, a także konkurs na najpiękniejsze przebranie. Do konkursu należy wypełnić zgłoszenie, które dostępne jest na naszej stronie internetowej i przesłać do 4 stycznia mailem na podany adres. Trasa przemarszu i inne szczegóły na plakacie w gablocie. Poświęcenie kadzidła i kredy na każdej Mszy św. Kadzidło i kredę wraz z rytuałem modlitw błogosławienia domu, będzie można w tym dniu nabywać przed kościołem, a ofiary złożone przy tej okazji będą wsparciem dla młodzieży oazowej. Składka z tej uroczystości przeznaczona będzie na potrzeby misji i misjonarzy.
7. Caritas diecezjalny zachęca do podzielenia się darami w postaci konserw mięsnych, rybnych, pasztetów, etc., które zostaną przekazane osobom potrzebującym na Ukrainie. Można je będzie składać do 8 stycznia włącznie, do kosza umieszczonego w zakrystii.
8. W tym tygodniu obchodzić będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w przyszły piątek od godz. 9.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpoczynające się Mszą św. o godz. 8.00. Zapraszamy w tym dniu także na męski różaniec ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie w parafii Matki Bożej Różańcowej o godz. 16.15 a następnie procesja przejdzie do parafii Matki Bożej Królowej Polski.
9. Za tydzień w niedzielę, 8 stycznia, obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jednak kolędy i wystrój kościoła pozostają do święta Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego. Będziemy też gościć w tym dniu br. Krzysztofa Niewiadomskiego z Krakowa, który będzie głosił Słowo Boże i przybliży nam postać Czcigodnego Sługi Bożego o. Serafina Kaszuby (kapucyna). Po Mszach św. będzie rozprowadzał też książki w tej tematyce.
10. Od poniedziałku (2 stycznia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. W dni powszednie chodzimy od godz. 16.00, a w soboty i niedziele od 15.00. Plan kolęd wywieszony jest w gablotach oraz znajduje się na stronie internetowej parafii i Facebooku. Podczas kolędy nie zbieramy ofiar. Można je składać na tacę w kopertach z napisem „Kolęda”. Jeżeli ktoś się obawia przyjęcia kapłana, to można podczas wizyty założyć maski przykrywające usta i nos

1. Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szopki znajdującej się obok wejścia z kościoła do klasztoru (od strony ambony).

2. Przypominamy, że w dniu jutrzejszym Msze św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu.

3. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 18 za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 20. Sprzątanie wyjątkowo we wtorek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

We wtorek 27 grudnia – Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. poświęcenie wina.

W środę 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników.

W piątek 30 grudnia – Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku 2022-go. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-błagalne, a po nim, o godz. 18.00 Msza św. na zakończenie starego roku.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za publiczne odmówienie (odśpiewanie) hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

7. Zapraszamy na miejski Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami miasta 6 stycznia 2023 r. Początek Orszaku w parafii Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 12.00. W tym dniu w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym, z dwiema zmianami z powodu Orszaku: Msza św. dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, a suma – o godz. 12.30. Zapraszamy serdecznie do udziału i do barwnego przebrania się na Orszak w stroje w kolorze niebieskim, zarezerwowanym dla naszej parafii. Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie, ciepły posiłek, a także konkurs na najpiękniejsze przebranie. Do konkursu należy wypełnić zgłoszenie, które dostępne jest na naszej stronie internetowej i przesłać do 4 stycznia mailem na podany adres. Trasa przemarszu i inne szczegóły na plakacie w gablocie.

8. Na koniec, przyjmijcie od naszej wspólnoty Braci Kapucynów, najserdeczniejsze życzenia świąteczne:

DRODZY PARAFIANIE, PRZYJECIELE NASZEGO KLASZTORU I GOŚCIE, w tym uroczystym dniu, kiedy wspominamy narodzenie się naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, w małej miejscowości Betlejem, życzmy Wam, by Jezus Chrystus narodził się i na zawsze pozostał w Waszych sercach. Niech napełni Was wiarą, bo Pan jest tak blisko, nadzieją, że On nigdy Was nie opuści i miłością, która nigdy nie ustanie i nikt nie jest Wam w stanie jej odebrać. Wiele radości i pokoju, na ten czas świętowania w gronie rodzinnym i wspólnotowym. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

1. Dzisiaj Młodzież Franciszkańska Tau z naszej parafii zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików i ozdób świątecznych. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wyjazdy rekolekcyjne i formacyjne młodzieży.

2. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatka V i VI, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 18. Sprzątanie tylko w poniedziałek o godz. 16.00.

3. W poniedziałek 19 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, czas osobistego spotkania z Jezusem Eucharystycznym, szczególnie cenny w tym tygodniu przedświątecznym. Na ławkach i na stoliku są rozłożone wizytówki związane z tym wydarzeniem, można je zabierać do domu.

4. GMOP zaprasza członków i sympatyków o. Pio na comiesięczną Mszę Św. w dniu 23 grudnia (piątek) o godz. 18.00 i nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

5. Porządek spowiedzi przedświątecznej w naszym dekanacie w godz. 9.00-12.00 i 15.00-18.00:

· w poniedziałek spowiedź w parafii św. Floriana,

· we wtorek u nas (będą kapłani z dekanatu)

· w środę w konkatedrze (parafia Matki Bożej Królowej Polski)

· W naszej świątyni: od środy 21 grudnia do piątku 23 grudnia będziemy spowiadać od 5.45 do 18.30, natomiast w sobotę 24 grudnia w dzień Wigilii, od 5.45 tylko do 12.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment!

6. W piątek, 23 grudnia, od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych, do których nie chodzą w Pierwsze Piątki miesiąca. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii lub telefonicznie.

7. Zachęcamy do godnego przeżywania sobotniego wieczoru WIGILIJNEGO – poprzez wspólną modlitwę, czytanie Ewangelii z opisem narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i życzeniami, posiłek zgodny z tradycją, złożony z dań bezmięsnych, wspólny śpiew kolęd oraz w miarę możliwości uczestnictwo w Pasterce. Pasterki odprawimy o 22.00 i o 24.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Same Święta niech będą czasem modlitwy i spotkań z najbliższymi w atmosferze miłości i życzliwości.

8. Już dzisiaj zapraszamy na miejski Orszak Trzech Króli, organizowany przez parafie dekanatu pod patronatem miasta Stalowa Wola, który przejdzie ulicami miasta 6 stycznia 2023 r. Początek Orszaku w parafii Matki Bożej Szkaplerznej o godz. 12.00. W tym dniu w naszym kościele Msze św. w porządku niedzielnym, z dwiema zmianami z powodu Orszaku: Msza św. dla dzieci odbędzie się o godz. 11.00, a suma – o godz. 12.30. Zapraszamy serdecznie do udziału i do barwnego przebrania się na Orszak w stroje w kolorze niebieskim, zarezerwowanym dla naszej parafii. Na zakończenie Orszaku odbędzie się wspólne kolędowanie, ciepły posiłek, a także konkurs na najpiękniejsze przebranie. Do konkursu należy wypełnić zgłoszenie, które będzie umieszczone na naszej stronie internetowej i przesłać do 4 stycznia mailem na podany adres. Trasa przemarszu i inne szczegóły na plakacie w gablocie.

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: Marian Domański, l. 79. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

1. Dziś do nabycia na placu przed kościołem najnowszy numer gazetki „Na szlaku”, a w niej ciekawe artykuły oraz program kolędy. Zapraszamy do lektury!

2. Młodzież Oazowa rozprowadza dzisiaj po każdej Mszy św. sianko na stół wigilijny. Dochód będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne.

3. Dziś podczas uroczystego otwarcia rynku w Rozwadowie można dołączyć do grona dawców szpiku i w ten sposób dać szansę na uratowanie czyjegoś zdrowia. Stanowisko znajdować się będzie w budynku Klubu Fitness Świat Formy znajdującym się w samym centrum Rozwadowa.

4. Również dzisiaj (niedziela) Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Nabożeństwo o godz. 14.30 oraz na Mszę św. o godz. 15.00 (połączonej z profesją nowicjuszki).

5. Na furcie klasztornej i w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Także na furcie można nabyć świece wigilijne Caritas.

6. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatki III i IV za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatki V i VI. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

7. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i sympatyków na Mszę św. w czwartek (15 grudnia) o godz. 18.00, a po niej na spotkanie opłatkowe do salki 023 (obok kancelarii).

8. Również w czwartek Msza św. z modlitwami o uzdrowienie o godz. 18.00. Zapraszamy.

9. Grupa Modlitwy Ojca Pio zaprasza członków wspólnoty oraz sympatyków na spotkanie formacyjne w salce 023 w najbliższy piątek 16 grudnia po wieczornej Mszy św.

10. Br. Robert zaprasza uczestników pielgrzymki do Medjugorie, która odbyła się w tym roku, na Mszę św. w niedzielę 18 grudnia o godz. 9.00, a po niej na spotkanie integracyjne.

11. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w przyszłą niedzielę (18 grudnia): z grup br. Pawła (klasy ósme) o godz. 16.00 w sali Jana Pawła II, natomiast z grup brata Filipa (klasy ponadpodstawowe) o godz. 18.00 również w sali Jana Pawła II.

12. W przyszłą niedzielę Młodzież Franciszkańska Tau z naszej parafii zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych stroików i ozdób świątecznych. Środki pozyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wyjazdy rekolekcyjne i formacyjne młodzieży.

13. Również w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 zapraszamy przygotowujących się do I Komunii św. na Mszę świętą i spotkanie.

14. W drugim tygodniu ferii zimowych, tj. od 23 do 27 stycznia 2023 r. będą organizowane półkolonie w Świetlicy „Promyczek”. Zapisy odbędą się 19 grudnia w świetlicy w godz. od 16.00 do 19.00.

15. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: Leszek Bajek l. 65. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie…

1. Obchodzimy dzisiaj dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Po Mszach świętych przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek. Składając ofiarę wspomagamy również naszych Braci Kapucynów, pracujących na Ukrainie, Litwie i w Rosji.

2. Zapraszamy dzisiaj (w niedzielę) na zwiedzanie krypt klasztornych i zespołu klasztornego z przewodnikiem, które rozpocznie się o godz. 16.00 przy furcie klasztornej.

3. Również dzisiaj (w niedzielę) zapraszamy na Podkarpacki Koncert Adwentowy Gaudeamus, w wykonaniu Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Oddział w Rzeszowie, który odbędzie się o godz. 16.30 w naszej świątyni. Szczegóły na plakatach.

4. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatki I i II za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatki III i IV. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 9.00.

5. W naszym sklepiku klasztornym jest do nabycia Ewangelia 2023. Książka zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku, odnośniki do czytań biblijnych, informacje o świętach i uroczystościach kościelnych, a każdy fragment opatrzony jest krótkim rozważaniem wprowadzającym w refleksje nad Słowem Bożym. Dostępne są wersje małe i duże.

6. Na furcie klasztornej i w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny. Także na furcie można nabyć świece wigilijne Caritas. Informujemy, że nikt w naszej parafii nie otrzymał zgody na roznoszenie opłatków po domach. Nie dajmy się naciągnąć oszustom i nie otwierajmy i nie wpuszczajmy obcych ludzi do naszych mieszkań.

7. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy św. o godz. 18.00, odmówimy Akt Poświęcenia się Matce Bożej oraz Wspólnoty Franciszkańskie odnowią swoje śluby i przyrzeczenia. Po Mszy św. zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Pannie. Natomiast o godz. 12.00 zapraszamy na osobistą modlitwę w „godzinie łaski dla świata”.

8. W najbliższy piątek, o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert: „Pieśń o Rozwadowie” w wykonaniu zespołów artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli: Chóru Lasowianka, Nadsańskiej Orkiestry Kameralnej z Chórem oraz zaproszonych Gości. Koncert wpisany jest w program otwarcia rynku w Rozwadowie, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę.

9. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się jeszcze jeden koncert Adwentowy. Zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.

10. W przyszłą niedzielę Młodzież Oazowa będzie rozprowadzać po każdej Mszy św. sianko na stół wigilijny. Dochód będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne.

11. Również w przyszłą niedzielę Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na Nabożeństwo o godz. 14.30 oraz na Mszę św. o godz. 15.00 (połączonej z profesją nowicjuszki).

12. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy br. Tomasza (klasy VII) odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w sali Jana Pawła II.

13. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszły: Danuta Stach, l. 85 oraz Elżbieta Partyka, l. 72. Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie…

1. Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Równocześnie zaczynamy dzisiaj rekolekcje. Witamy wśród nas naszego współbrata Grzegorza Marszałkowskiego z Gdańska, który poprowadzi ten święty czas. Nauki rekolekcyjne do środy włącznie na Mszach św. o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. Informujemy, że roraty będziemy odprawiać od poniedziałku do soboty o godz. 6.00, natomiast dzieci swoje nauki roratnie będą miały po Mszach św. wieczornych. Przez czas Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00! Zapraszamy do wspólnego oczekiwania na przyjście Pana. Na roraty prosimy przynieść lampiony (dzieci) lub świece z okapnikami, by nie zalać woskiem ławek.

2. Dzisiaj (w niedzielę) harcerki z 3. Rozwadowskiej Drużyny Harcerskiej będą sprzedawać ciasta w celu pozyskania funduszy na zimowisko.

3. W zeszłym tygodniu Samorząd Politechniki Rzeszowskiej na potrzeby Domu Pomocy Społecznej w Moczarach zebrał 1197 zł. Bóg zapłać za Wasze wsparcie.

4. W sklepiku na furcie klasztornej można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritas.

5. Dziękujemy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 13, klatka V i VI, za troskę o czystość naszej świątyni i złożone ofiary. Msza św. w Waszej intencji zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy parafianom z ulicy Wojska Polskiego, blok nr 15, klatka I i II. Sprzątanie w poniedziałek o godz. 16.00 i w sobotę wyjątkowo o godz. 10.00.

6. W środę 30 listopada swoje imieniny będzie obchodził br. Andrzej Surkont. Uroczysta Msza św. w intencji solenizanta o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek spowiedź będzie wyjątkowo od godz. 16.30 i nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30 z racji na Roraty. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. W sobotę nabożeństwo Pierwszych Sobót rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.00. Mężczyzn zapraszamy na męski różaniec ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 16.15 w parafii św. Jana Pawła II i pielgrzymować będziemy do parafii Matki Bożej Różańcowej.

8. Od piątku 2 grudnia do niedzieli 4 grudnia będzie odbywał się kolejny kurs przedmałżeński. Zainteresowanych zapraszamy do zapisania się w kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na „Potrzeby Kościoła na Wschodzie”. Składając ofiarę wspomagamy również naszych Braci Kapucynów, pracujących na Ukrainie, Litwie i w Rosji.

10. Również w przyszłą niedzielę, 4 grudnia, o godz. 16.30 odbędzie się Koncert Adwentowy w naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na plakatach.

11. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła: Halina Waśkiewicz, l. 65. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Parafia Zwiastowania Pańskiego

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów    

w Stalowej Woli – Rozwadowie

ul. Klasztorna 27                                     

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24; kom. 504 762 013

Nr konta parafii:

29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Media społecznościowe