"Franciszku, idź odbuduj mój kościół".

Remont

„Termomodernizacja zabytkowego zespołu klasztornego Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie”

Prawie 300 letni klasztor, miejsce obecności Braci Mniejszych Kapucynów, którzy starają się służyć lokalnej społeczności jak tylko najlepiej potrafią,  wymaga co rusz jakichś prac remontowo-konserwacyjnych. Tym razem czeka nas większa inwestycja związana z termomodernizacją  obiektu, a więc wymianą okien, instalacją fotowoltaiki i pomp ciepła, zmianą systemu ogrzewania całego kompleksu klasztornego i inne prace które wchodzą w całość przygotowanego projektu.

Jednocześnie bardzo pilnej interwencji remontowej domaga się mur klasztorny od strony linii kolejowej, który w niektórych miejscach grozi zawaleniem. Niestety i ten obiekt jest pod nadzorem konserwatora, i koszt takiego remontu na dzień dzisiejszy nie jest w naszym zakresie finansowym, dlatego i tu szukamy sposobności do pozyskania środków na jego remont. 

Suma obu inwestycji to koszt mniej więcej 5 000 000 zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać takiemu remontowi, dlatego czeka nas dość długie przygotowanie projektów remontowych i zbiórka funduszy zarówno własnych, od indywidualnych darczyńców i  funduszy innych związanych ze złożeniem projektu do konserwatora zabytków czy ministerstwa. 

Jeśli chcesz dołączyć do grona darczyńców, zapraszamy do wsparcia modlitewnego i materialnego tej inwestycji. Bóg zapłać za każdy nawet najmniejszy dar na ten cel.

REMONTY

Ogłoszenia

Nowa wieza i miedziany dach na kosciele OO. Kapucynów w rozwadowie 1978 r
17.12.2021

Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, ul. Klasztorna 27, 37-450 Stalowa Wola zaprasza do złożenia ofert na wykonanie audytu energetycznego wraz z kosztorysami na wybrane do realizacji usprawnienia dla zabytkowego zespołu klasztornego w związku z planowanym do realizacji projektem pod tytułem: „Termomodernizacja zabytkowego zespołu klasztornego Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowa wieza i miedziany dach na kosciele OO. Kapucynów w rozwadowie 1978 r
30.12.2021

 Klasztor Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie, ul. Klasztorna 27, 37-450 Stalowa Wola, informuje, iż najkorzystniejszą ofertę na wykonanie audytu energetycznego wraz z kosztorysami na wybrane do realizacji usprawnienia dla zabytkowego zespołu klasztornego w związku z planowanym do realizacji projektem pod tytułem: „Termomodernizacja zabytkowego zespołu klasztornego Braci Mniejszych Kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) złożył następujący wykonawca: Usługi Budowlane Grzegorz Duda.

Ważne dokumenty do pobrania

Parafia Zwiastowania Pańskiego

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów    

w Stalowej Woli – Rozwadowie

ul. Klasztorna 27                                     

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24; kom. 504 762 013

Nr konta parafii:

29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Media społecznościowe