Schola

CAPUCCINORUM

Wspólnota dla ludzi, którzy pragną modlić się śpiewem upiększając tym samym liturgię i pomagając wspólnocie Kościoła zbliżyć się do Pana.

Kilka słów o tym, kim jesteśmy

Schola Capuccinorum powstała przy parafii we wrześniu 2014 roku. Jesteśmy zespołem wokalnym wykonującym muzykę liturgiczną. Metrykalnie są wśród nas zarówno młodzi, jak i starsi; studenci, osoby pracujące, a nawet emeryci; mężczyźni i niewiasty; kawalerowie i panny, szacowni ojcowie i dostojne mamy.

Śpiewamy przede wszystkim utwory wielogłosowe oraz chorał gregoriański. Przygotowujemy Msze Święte i nabożeństwa. Na cotygodniowych spotkaniach ćwiczymy emisję głosu, uczymy się rozczytywać dawne i współczesne sposoby zapisywania muzyki, słuchamy co o śpiewie liturgicznym mówi nam Matka Kościół. W przerwach rozmawiamy o sprawach wszelakich, pijemy herbatę, tudzież włoskie capuccino na bazie hiszpańskiej kawy i polskiego Łaciatego.

 

Chętnych śpiewaków, co swym talentem Bogu cześć oddać łaskawi, zapraszamy tedy na nasze próby.

quotes123.png

"Módlmy się śpiewając i modląc się śpiewajmy".

"Nowy człowiek umie zaśpiewać Panu pieśń nową. Kto potrafi miłować życie nowe, ten umie śpiewać pieśń nową, a czym jest życie nowe, daje nam poznać pieśń nowa. Nowy człowiek będzie śpiewał pieśń nową i będzie należał do przymierza nowego".

"Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem".

św. Augustyn

Zapraszamy do kontaktu

Próby naszej scholi mają miejsce w każdy wtorek od godziny 18.00 w salce muzycznej znajdującej się w podziemiach klasztoru obok krypt.

Chętnych by do nas dołączyć prosimy o kontakt z bratem opiekunem, lub z osobami które śpiewają na co dzień w naszej scholi. 

Dodatkowo można nas spotkać raz w miesiącu na Mszy Świętej o 17.30, podczas której ubogacamy naszym śpiewem liturgię Eucharystii.

br. Tomasz Pilch OFMCap

Opiekun Scholi Capuccinorum

w naszej parafii

e-mail: tomasz.pilch@icloud.com

tel. 507 344 539

Piotr Zając

Lider – Dyrygent Scholi Capuccinorum

e-mail: wujekpiotr@gmail.com

tel. 502 162 018

Parafia Zwiastowania Pańskiego

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów    

w Stalowej Woli – Rozwadowie

ul. Klasztorna 27                                     

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24; kom. 504 762 013

Nr konta parafii:

29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Media społecznościowe