Wspólnota Franciszkańska

TAU

Wspólnota dla starszej młodzieży i dorosłych (rodzin), którzy pragną poznawać Boga oczami św. Franciszka z Asyżu, w braterskiej wspólnocie.

Kilka słów o tym, kim jesteśmy

WF Tau Stalowa Wola, to wspólnota ok. 20 osób działająca od października 2012 roku. Spotykamy się przy Klasztorze Br. Mn. Kapucynów w Stalowej Woli – Rozwadowie, w poniedziałki o godzinie 19:00. Spotkania odbywają się w salce franciszkańskiej w tzw. STAREJ STODOLE. Każde spotkanie rozpoczynamy integrującą kawą, herbatą i ciastkiem, po których (punktualnie o godzinie 19:30) rozpoczynamy właściwe spotkanie formacyjne. Stałym punktem wszystkich spotkań jest modlitwa Liturgią Godzin (Brewiarzem). Spotkania mają różny charakter i odbywają się w cyklu 4 tygodniowym. 
Wspólnota Franciszkańska Tau (WF Tau) jest katolicką wspólnotą ludzi w różnym wieku (studenci, osoby pracujące, młode małżeństwa itp.), która powstała na fundamencie Wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej Tau (MF Tau). Wspólnota Franciszkańska Tau zaprasza wszystkich, którzy w chrześcijańskiej wspólnocie i duchu św. Franciszka z Asyżu pragną pogłębiać i pielęgnować swoją wiarę. WF Tau jest także naturalną kontynuacją formacji dla osób, które ukończyły formację MF Tau.

quotes123.png

O, Panie, spraw, abym nie tyle szukał pociechy, co pocieszał; Nie tyle szukał zrozumienia, co rozumiał; nie tyle szukał miłości, co kochał. Ponieważ dając siebie, otrzymujemy; zapominając o sobie, odnajdujemy siebie; a przebaczając, zyskujemy przebaczenie.

św. Franciszek z Asyżu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Przypominamy że nasze spotkania odbywają się w poniedziałki o godzinie 19.00 w sali franciszkańskiej w STAREJ STODOLE na parterze.

Jeśli jesteś zainteresowany naszą wspólnotą skontaktuj się z bratem asystentem lokalnym, z którymś z członków wspólnoty, zajrzyj na nasze media społecznościowe, lub po prostu przyjdź. 

Czekamy na Ciebie.

br. Tomasz Pilch OFMCap

Asystent WF Tau

w naszej parafii

Parafia Zwiastowania Pańskiego

Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów    

w Stalowej Woli – Rozwadowie

ul. Klasztorna 27                                     

37-450 Stalowa Wola

tel. 15 842 03 24; kom. 504 762 013

Nr konta parafii:

29 9430 0006 0000 1733 2000 0001

Nadsański Bank Spółdzielczy

Media społecznościowe